Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 110 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır

ISLAM'DA ZAN'IN ÇOĞU VEBÂLDİR:

ISLAM'DA ZAN'IN ÇOĞU VEBÂLDİR

Ali Nejat Ölçen

Kendinizin Müslüman olduğunu sanıyorsunuz fakat o dinin Ayetleri henüz kalbinizde yer almamış. Hücurat Suresinin 12’nci Ayeti ne diyor biliyor musunuz: Cemaatla ortaklaşan İktidar’ın kimi TSK Komutanlarının, aydınların ve bizlere Cumhuriyeti emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine inananların “zan”a dayalı savlarla zindanlara tıkılmasına karar verenlere soruyoruz: Kutsal kitabın Hucurat Suresinin 12’nci Ayetini anımsatmayı düşüneildiniz mi: O güzelim Ayet,

Ey İman edenler Zan’ın bir çoğundan çekinin;çünkü zan’ın basızı vebâldir,diyor.

Diyanet İşleri Başkanlığında görev üstlenmiş kişilerin tümüne sesleniyorum. Kur’an’daki bu Ayetlerin tümü çağdaştır, doğrudur, toplumsal yaşamın vazgeçilemez hukukudur ve yer yüzünde bu denli güzel Ayetler hiç bir dinde yoktur. Tevbe Suresinin 15’inci Ayetini sizlere anımsatarak Adaletsiz ve kalkınmasız AKP iktidarının üyelerine Tevbe Surenin 15’nci Ayetini söyleyecek yürekte misiniz:

Kalblerinizdeki öfke ve kini yatıştırsın, diyebildiniz mi,

bir zamanların Başbakanı R.T.Erdoğan’a “yüreğinizdeki kini unutmayın” dediğinde. Maide Suresinin 8‘inci Ayeti, “Adaletle Şahitlik etmeyi koşul görürken Nahl Suresinin 94’üncü Ayetinde Yeminizi aranızda hile vesilesi yapmayın hükmüne uygun mu ve “gizli tanık” kullanması, İslamla bağdaşıyor mu? Bu güzelim Ayetleri görmezden geldiniz ve kimseye anımsatmadınız.

“Ateistle evlenmeyin kestiği eti yemeyin” demeyi sürdürünüz. Batı dünyasının yayın araçlarıyla namaz kılmaktasınız ve şimdi “gavur” ateist kişilerin keşfettiği küçük araçları, Seccadelerine yerleştirerek küçük çocukların namaz kılmayı öğrenmelerini sağlamaktasınız. Ateistin kestiği eti yemeyin diyor ve fakat keşfettiği araçlarla ezan okunmasına izin veriyorsunuz.

Sizler, İslam dinine saygınız olsaydı, “Müezzinleri yok eder ve halkı namaza çağıran ezan’ı “gavur” ya da “ateist” dediğiniz kişilerin keşfettiği aletlerle “nakli ezan”a çevir-mezdiniz. Bununla da yetinmediniz ne dediği anlaşılmaz gürültüye dönüştürdünüz, propoganda aracına çevirdiniz ezanı.

Camilere armağan edilen güzelim halılar nereye gittiler ve

yeşil fabrika döşemeleri ne arıyor Camilerde. İçinizden bir İmam ya da Vaiz acaba Necm Suresinin 39’uncu Ayetin-den söz edebildi mi. K.Marx’tan 1200 yıl önce “emeğin dışındakiler senin değildir” diyor bu güzelim Ayet.

Emperyalizmin silahlarıyla birbirini katleden İslam dünyasına bugüna kadar uyarıda bulunabildiniz mi? Petrol bittiğinde emperyalizm karşısına İslkam dünyası kendisini nasıl savunacak? Birbirine düşman olmayan komşu iki İslam ülkesi gösterebilir misiniz? Diyanet İşleri Başkanlığının gaflet içindeki üyeleri İslamı kan gölünden kurtarmanın çarelerini arıyormusunuz? Hayır siz sadece günahlar keşfetmeyi sürdürünüz

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail