Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 117 Geri Tavsiye Et Yazdır


KÖKLERİNDEN KOPARILAN CHP KİTABI'NA YANIT :

SAYIN ÖZLEM ÖZLÜK VE HÜSEYİN ÖZLÜK (Emekli Millî Eğitim Müdürü)

Sayın Ali Nejat Ölçen, tek başına, bilgi ve kültür kaynağı olup, 1994 yılından beri TÜRKİYE SORUNLARI adlı kitapçığı bütün özveriyle yayınlayarak ülkenin sorunları üzerine ciddî tespitlerde bulunmuş ve çözüm yolları önermiştir. Bu kitapçığın tüm masraflarını kendisi karşılayarak, büyük fedakârlıkta bulunarak tüm bilgeliğiyle bizlerle paylaşmıştır.

Daha önce DEVLET YOKUŞU ve ECEVİT ÇEMBERİNDE POLİTİKA isimli kitaplarını okumuştuk. Son kitabı KÖKLERİNDEN KOPARILAN CHP’ yi ise içim sızlayarak okudum. Bu kitap, sayın Ölçen’in yaşadıklarından yola çıkarak; belge, yer ve zaman gösterek, saptanan sonuçları anlatmaktadır. Kitabın inanılmaz tespitlere, ders çıkarılacak ibretlik olaylara yer verirken Sayın Ölçen aynı zamanda da CHP’nin bugün neden iktidar seçeneği olamadığı ile ilgili soruya da cevap vermiş oluyor.

Son derece analitik bir dille çözüm üreterek CHP’nin bir an önce özüne dönmesini ve bu çürümüşlükten derhal kurtarılması salık veriliyor. CHP’ye düşen, bilge insan, büyük çınarı dışlamak yerine; kitabın A’dan Z’ye tüm teşkilatlara dağıtıp, yeni bir umut ve çıkış yolu bulmaktır. Değilse özünden çok uzaklaşarak çürüyen parti yok olmaya mahkum kalır. Bunun acısını da hepimiz çekeriz.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail