Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 117 Geri Tavsiye Et Yazdır


CİHAD BİLMEYEN ÇOCUĞA METEMATİK Mİ?

Bunu söyleyen kişi TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı adındaki kişi

Bu kafalar iktidarda olduğu içindir ki, bugün ne devletimiz devlet, ne ulusumuz ulustur. Aşiret yönetiminde kabileleşmiş bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Matematik bilmiyorsa o çocuk büyüdüğü zaman Ahmet Hamdi Çamlı gibi olacaktır elbet. Cihad’a çıkarken Emperyalist ülkelerden alacağı silahı kullanacaktır elbet: Çünkü o çocuk buhar makinesini, elektriği ve elektrik motorunu, treni ve uçağı, denizde giden gemiyi, bilgisayarı ve telefonu keşfedemeyen, cahil kalan birey mi olmalıdır! İslam dünyası eğer bu kafaların elinde cehaletini sürdürürse, petrol tükendiğinde Emperyalizmin uşaklığını üstlenecektir elbet. Ayrıca Cihad’ı nasıl uygulayacak emperyalizm kendisine bomba tüfek vermez ise?

Bugün birbirine düşman olmayan iki İslam ülkesi gösterebilir misiniz? Batı’dan edindiği silahlarla “Cihad” adı altında birbirlerini öldürüyor İslam Dünyası’nda birbirini düşman görmeyen iki İslam ülkesinin varlığından söz edemezsiniz. Kaddafiyi linç ederek kimler öldürdü? Irak’ ta ki karmaşayı kimler yarattı ve ABD emperyalizmine Saddam’ı kimler teslim etti? O Saddam ABD’den aldıkları gazlarla binlerce Peşmergeliyi nasıl öldürebildi? Islamîn içinde Cihad, Müslümanların birbirini katletme aracına dönüştürüldü.

Türkiyemiz de bu tehlikenin içine sürüklenmektedir. Madımak otelinde 35 kişiyi yakanlara, bu hakkı Kur’an’ın hangi Ayeti vermiştir. Ve Karısı İngiliz Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu o gözü dönmüş canilerin ellerini sıkarak “gazanız mubarek olsun” diyecek kadar alçalabilmiştir. Islam’ın kutsal kitabının hangi ayetinde insanları yakarak öldürme yetkisi var? Temel Kara-mollaoğlu İngiltere’de mühendislik okulunu bitiriyor ve matematik ile cihadı aynı anda kullanmakta sakınca görmeyen ahlâk anlayışında kalabiliyor. Kubilay’ı kör testere ile kesenler, cihad’ı mı uyguladılar.

Cihad, ülkemizde AKP’nin önerisiyle matematiğin yerini alacaksa ve devlet politikasına dönüşecekse, gelsinler güçleri yetiyorsa bu satırları yazan kişiyi öldürsünler. Gençlere yüreğinizdeki kini unutmayan diyen R.T.Erdoğan, bu satırları yazan kişiye de aynı hakkı tanımak zorundadır. Bundan kim zarar görecek?

Kimliğini ve adresini saklayan, her fırsatta Mustafa Kemal’e ağır ve sanal saldırıları hışımla sürdüren Güneş Ecer adındaki Tayyipist kişi Arzu Özkök’ün Matematik ve Cihat konulu iletisine yanıt verirken, ki bu iletiyi de yayınlıyoruz, Cihat’ı da uygulandığı biçimden uzaklaştırarak bakınız nasıl betimliyor:

1.Nefsinle mücadele ve kendini islah etmek.

2.Dünya elinde, dilinle ve kalbinle islah etmek (değiştirmek güzelleştirmek)

3.Sunnet ve islah (Hz.Muhammedin davranış ve sözleri ile islah)

4.Allah kelimesinin yüceltilmesi,

Bunlar yazarken eklediği tümce de şöyle: Osmanlı döneminde bu Cihad anlayışı Islam’ı yaymak ve tımar ekonomisi olmuştur, Osmanlı bir gazi ve dervişler devleti olmuştur. Yer yüzünde hiçbir devlet Osmanlı kadar aile içi cinayetler tarihini yaşamamıştır ve Kanunî Sultan Süleyman sonrasında hiç bir padişahın anası ve karısı Türk değildir, Fatih Sultan Mehmet dahil. Tütünü ve içkiyi yasaklayan Murat IV, 24 yaşunda alkol komasından ölmüştür. Sultan Cem’in Yurt dışına yeşil bayraklarla kaçmasına neden olan Beyazıt II, haşhaşlı şarap içerken yaşamını yitirmiştir.

Cuma namazlarını kılarak sokaklara taşanlar 1975’li yıllarda CHP’li dükkanları tahrip ederken Kanlı Pazar yürüyüşleri gerçekleşirken, bu kaçkınlar nefisleriyle mücadele ederek kendilerini islah mı ediyorlardı? Şeyhülislam Ebu Suud Efendinin, Alevi yurttaşlarımızın görüldüğü yerde öldürülmesi buyruğu Osmanlı’nın dervişler memleketi olmasından mı kaynaklanıyordu?

Islam dünyası Matematikle, Fizik ile, Kimya ile, Biyoloji bilimiyle tanışmalı ve kendisini 700’lü yıllardaki hoş görüye ulaştırabilmeli düşünceler arasındaki farklar düşmanlık nedeni olmamalıdır. Islam’ın varoluşu bu koşulun güncelleşmesini gerektiriyor. Petrol tükeninceye kadar Islam bu kuralları devletin öz niteliğine dönüştürebilmelidir.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail