Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 117 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


NET TV PROGRAMINDA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DÜŞMANLIĞI

Ali Nejat Ölçen

Eğer bir ülkede Cumhurbaşkanı, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü için iki sarhoş diyebiliyorsa, o ülkede bunu alçakça ve gerçek dışı saldırılarla sürdürenlerin sayısı artacaktır elbet. Batı’nın hiçbir ülkesinde kötülük etmiş olan devlet adamlarını bile ülkemizdeki kadar suçlayana rastlayamazsınız.

Derin Tarih Programında Süleyman Yeşilyurt adındaki kindar kişi nasıl oluyorda “Prof Afet İnan için Çankaya’da nikâhsız First Lady idi diyebiliyor. Atatürk’ün Annesi için de Hasan Akar adındaki sefil kişi “resmi kayıtlarda genelevde çalışıyordu” diyebiliyor. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Mahmut Ünlü bile böylesi utanmazlıklara tepki göstermiştir: “Sen ölmüş gitmiş bir kadının namusu hakkında ,iffeti hakkında İslam’a göre asla caiz olmayan bir iftira, bu da CIA oyunu” diyor.

Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü için böylesi alçakça suçlamaların bir nedeni var. Bu iki devlet adamının toplumdaki üstün değerini korumayı görev dışında gören R.T.Erdoğan’ın AKP iktidarı, böylesi kindar, hain ve alçakların türemesi için özellikle meydanı boş bırakmıştır. Türkiye’nin güneydo-ğusunda yeni bir Kürdistan oluşturması için Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’yü küçük düşüren suçlamaları gündeme süren uşakları satın almayı biliyor ABD-AB ortaklığı. Cübbeli Mahmut Hoca bunu CIA oyunu diye açıklıyor.

NET TV’deki Derin Tarih programına karşı örgütlü bir devinim yaratılmalı ve Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye saldırılar örgütlü biçimde ve fakat tarihsel gerçeklerin ışığında çürütülmelidir. Örneğin Hasan Akar adındaki kişi bilmiyor ki 1920-1949 döneminde “Genelev” sözcüğü yoktu. O sözcük yokken resmi belgede bu deyim nasıl yer alabilir, diye sorulmalı kendisine. Ey Hüseyin Akar nerede gördün öylesi resmî belgeyi. Süleyman Yeşilyurt, Prof.Afet İnan’ı Çankaya’da bir kez olsun görebildin mi? Ey satılık gaflet ve dalalet içindeki hainler, suçlamaları belgeleriyle kanıtlayamazsınız sizleri, alçak satılmış, hainler olarak suçlamayı sürdüreceğiz. Böyle biline.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail