Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 67 Geri Tavsiye Et Yazdır


HİRANT DİNK CİNAYETİ EMPERYALİZMİN MİNİK BİR OPERASYONUDUR.

Prof.Dr.Ahmet Saltık

İnsanın yaşamı kutsaldır.Vatan savunması için savaş yapmak zorunda kalmak dışında dokunulmazdır. Büyük Atatürk te, bir asker olarak benzer sözleri dile getirmiştir. 1915’ten bu yana bir kan davası körükleniyor. Berlin’de Sadrazam Talat Paşa, Tiflis’te Cemal Paşa ermeni komitalarca öldürüleli yaklaşık 90 yıl oldu.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında Ermeni ASALA örgütünce 30’u aşkın diplomatımızın öldürüldüğü de tarihsel kayıtlarımızda vardır.

Rahmetli Hirant Dink, Türk’ten akacak zehirli kan dizelerinin yazarıdır. Kabul ve itiraf etmek gerekir ki, son derece ağır ve açıkça tahrik yüklü söylemlerdir. Rahmetlinin, söz ve yazılarının nereye uzanacağını kestirmekten aciz olduğu söylenemez. Dolayısıyla, nazik ve kritik konularda yazı yazıp çizerken birkaç kez düşünmek yerinde olur. Bütün bu yazdıklarımız, hiçbir biçimde cinayeti meşru gösterme ya da görme çabası asla değildir. Geriye dönük bilimsel çözümleme çabasıdır.

Cinayetin amacı bellidir: Tıpkı 1974’te olduğu gibi Türkiye!nin istikrarsızlaştırılmasıdır. Bugünkü cenaze töreni, Türk halkının son derece sağduyulu ve kolay kolay iç çatışmaların tuzağına düşmeyeceğini, düşürülmeyeceğini düşündürüyor.

Emperyalizm ve her dereceden maşaları.,uşakları insanlığı rahat bıraksalar,yaraları saracağız. Ancak, tüm insanlığın baş düşmanı emperyalizm için her türlü iğrenç manipülasyon geçerlidir.

Gündem oyunundan tutunuz, Türkiye’yi komşukarıyla düşmanlaştırmaya, Kuzey Irak’ta elini zayıflatmaya, 2007 bütçesinin tartışılmasını engellemeye, iç politikada çok bunalan AKP’yi rahatlatmaya dek varan pek çok amaca doğrudan ya da dolaylı hizmet edebilecek bir zamanlama ustalığı ile kin ve nefret tohumları tazeleme operasyonu..

Çözüm: Tüm dünyanın, küresel emperyalizme karşı “direnişi küreselleştirme sinden geçiyor.

ABD’li Prof .N.Chomsky ve Kanada’lı Prof.Chssudovsky de benzer görüşteler.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail