Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 73 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


..

HÜRRİYET GAZETESİNE SORU.

Soru bir:

Türkiye’nin önünde çok büyük fırsatlar bulunduğunu söyleyen Alman Yeşiller Partisi eski lideri Joschka Fischer, Sizin için en akıllı yol sürdürülebilir enerji için yatırım yapmak. Çünkü Türkiye,tam merkezde bulunuyor. İnanılmaz bir rüzgar potansiyeli var. Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da. ciddi yenilenebilir enerji çok daha hızlı bir kalkınma hamlesi sunuyor. Türkiye’nin inanılmaz bir güneş enerjisi potansiyeli var. Türkiye’nin yapacağı en iyi şey, güneşi ve rüzgarı ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaktır Coğrafya olarak Türkiye ile aynı konumda olan İspanya, inanılmaz şekilde güneş enerjisine yatırım yapıyor,

biçiminde betimlediği öneri, Hürriyet gazetesinin Avrupada yayımlanan 12 Nisan 2008 günlü nüshasında yer aldığı halde, bu öneri,Türkiye’de yayımlanan aynı günlü nüshasından niçin çıkarıldı?Hürriyet Gazetesi sahibinin Petrol Ofisini satın alarak petrol dağıtıcısı olmasının etkisi var mı?

Soru iki:

Türkiye’mizin misakı milli sınırları içinde yer alan ve ülkemizden koparılması olanaksızların olanaksızı olan, Güney Doğu ‘nun 8 Nisan 2008 günlü Avrupada yayımlanan Hürryet gazetesinin spor ekınde ülkemizden koparılıp ayrılmış olarak gösteren resme yer verilmiş. Türkiye’de yayımlanan nüshasında niçin yer almamıştır. Bu ikilemin nedeni nedir.

Pentagon’da ülkemizi parçalanmış gösteren haritayla örtüşen bu resmin yer alması karşısında Cumhuriyet Savcılığımız bir işlem yapacak mıdur, merak ediyoruz.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail