Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 80 Geri Tavsiye Et Yazdır


TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİNE GELEN BİR MEKTUP

Sayın Ali Nejat Beyefendi,

Türkiye Sorunları başlıklı yayınınızı, TRT Ankara Radyosu Spikerlerinden Sy. Fatma Turgay Hanımefendi’nin yönlendirmesi sonucu ve tarafıma gönderdiği kitaplarınızı okuyup inceleme fırsatı buldum.Bu dönemde, böyle radikal ve gerçekçi yazılar ile harman olunmuş bir yayını hazırladığınızdan ötürü, bir okurunuz olarak teşekkürü, üzerimde bir borç biliyorum.

Öncelikle yayınınızı daha önce okumamak ile kendimi hayıfladım. 15.yılında olan bir yayına yabancı olmak, benim için kabul edilemez bir eksikliktir. Aynı doktrinde ve bakış açısında olmamıza rağmen, kitaplarınızla yeni tanışmanın keyfini çıkarıyorum. Bu yolda zor ve meşak-katli bir seyir izlediğinizi ve bu geçen süreçte yanınızda fikren de olsa olamamanın ezikliğini benliğimde sürekli sorguluyorum.

Üstadım, gerçekten iyi bir iş çıkarmışsınız. Finansmanda bir sorun yaşıyorsanız, şahsım olarak ve çevresel bağlantılarımı size yönlendireceğim. Bu yayını okumak ve okutmak adına bir okurunuz olarak bu projeyi kendime görev kıldım. Bu bilinçle size bu mektubu kaleme aldım. Sizi yakından takip etmeye devam edeceğim.Şimdiden başarılarınızın devamını temenni ederken, bu kitabın oluşumuna “Emek” harcayan herkese selam ederim. Saygılarımla. 8.1.2010
Hayri Emrah Şirmen.

*****

Sayın Hayri Emrah Şirmen
Kırklareli Kapalı Cezaevi
A-1 Odası
KIRKLARELİ.

8.1.2010 günlü mektubunuz beni duygulandırdı ve aynı zamanda onurlandırdı. Eğer izin verirseniz o mektubunuzu Türkiye Sorunları kitap dizisinin 80.sayısında okuyucularla paylaşmak isterim. Bugüne kadar hiç kimseden böylesi beni duygulandıran bir yazı almamıştım.

Ülkemizin hızla ve umarsızca ve de umursamazsızca sömürgeleştirildiği bir süreci yaşamaya başladık. Türkiye Sorunları kitap dizisinin 58.sayısında bunun hukuksal alt yapısının nasıl hazırlandığını ve ihanet çemberinin nasıl kurgulandığını açıklamaya çalışmıştım. O sayıyı da size iletiyorum. Başından beri bu sürece karşı çıkmanın düşünsel savaşımını vermeye, MEDYA’nın parayla örülü dik ve kalın duvarlarını aşarak, Türkiye’nin gerçeklerini dile getirmeye çalışıyorum.

Kitap dizisinin ortaya çıkmasında emek veren herkese selam ederim diyorsunuz. Kitabın ortaya çıkmasında yardımcı olacak bir kişiyi bile yanımda bulamadım. Tek başınayım. TŞOF matbaasını yöneten Oktay Gürel adındaki genç arkadaşımın baskıyı en ekonomik biçimde üstlenmesini ve dağıtımında yardımcı olması biçimindeki ilgisini daima şükranla anımsıyorum.

TBMM’nin eski üyesi olduğum için, kıyak emeklilik adı altında yapılan ek ödemeyi, Anayasa Mahkemesi’nin iptal etmesi kararına bağlı kalmayı sürdürüyor, o ek ödemeyi bütçeme katmayarak Türkiye Sorunları kitap dizisini yayınlamakla topluma iade etmeye çalışıyorum.

Dikmen semtinden gelen çocukların çöp bidonlarını karış-tırarak ekmek aradığı ve güzelim annelerimizin Pazar artıklarını hava kararırken toplamaya çalıştığı bir ülkede, Miletvekillerinin, meşin topa tekme vuranların ve gazete denilen”evrak-ı metruke”de halkı kandırmaya çalışanların büyük paralar kazanmaya; devletin başına geçenlerin oğullarının gemicik edinmeye ve 4000 ton tavuk yemi ithal etmeye hakları olmadığını düşünüyor ve o dönemi tarihimizin ilerde kara leke olarak yazacağına inanıyorum. Benim kitap dizilerim, tarihin o sayfasının yazılmasına katkı sağlarsa, top-rağın altındayken bile mutlu olacağım. Size okuma zahmetine katlanmanıza gönlümün razı olamadığı kitaplar iletiyorum. Bunlardan birini, eşim Makbule Ölçen’in “Özürlüler Yokuşu” kitabını ona imzalatmakla yetindim. Ötekilerni imzalayacağım kadar değerli yayınlar olduğu kanısında değil.

Görüşebilmek umuduyla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.,19.1.2010

Ali Nejat Ölçen

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail