Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 94 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


TANRI’YA DİLEKÇE

Vekiliniz (Elçiniz) olduğuna İslam dünyasının inandığı Hz.Muhammed’e sunduğum dilekçeme yanıt alamadığım için bu kez Size bu dilekçemi arz ediyorum.

Evreni içindeki tüm canlı ve cansızlarla birlikte yoktan var ederken ülkemde bu denli çok hain, alçak ve hak yiyen kişileri niçin yarattığınızı sorma hakkını bana bağışlamanızı diliyorum. Hain, alçak ve hak yiyen nankör kişileri yaratırken en azından Size saygı duyma yeteneğini onlardan niçin esirgediniz? Kötülükleri Sizin adınıza, Sizden yetki almış gibi daha da kötüye kullanıyorlar. Ülkemde ne barış, ne huzur ve ne de insanlığın kırıntısı kaldı, tüm güzelliklerimiz yok olmaktadır.Oysa kutsal kitapta güzel iş yapanlara güzellikler vaat etmiştiniz. Yüzkarası bu çirkin kişiler o denli çoğaldılar ki ve öylesine nankörler ki, eğer cehennemi Siz yarattıysanız, onları oraya def ederek nar-ı alev içinde “kül-ufak” olmalarını yüce iradenizden dilememi kabul buyur musunuz?

Beni bu denli çok hain,alçak,hak yiyen, nankör kişiler arasında yaratarak, savunmasız bırakmanızı da yüce adaletinizle bağdaştıramadığımı Si-ze arz etmeme izninizi diliyorum. Üstelik beni çok yanlış ve kusurlu niteliklerle birlikte yarat-mış olduğunuzu da kabul buyurmanızı diliyorum. Madem bu dünyada o denli çok hain, alçak ve nankör arasında beni yaşamaya mahkum ettiniz; eğer onları cehennemde yakacaksanız lütfen beni de cehenneme göndermenizi istirham ediyorum. Bu dünyada yandığım için belki cehennem bana serin gelecektir.

Beni yaratırken zihnimi neden üstesinden gelemeyeceğim sorun ve kuşkularla birlikte yarattınız? Suçum, kusurum neydi de beni böylesi ağır biçimde cezalandırdınız. Çünkü görmediğim ve düşünmediğim hiçbir şeye inanmayan bir zihin yerleştirdiniz beynimin içine. Hatta evreni Sizin yaratıp yaratmadığınızı tartışacak kişi de bulamıyorum. Bir olgudan kuşku duymak onun var olup olmadığını düşünmek neden suç olsun. Böyle düşünme yetisini bana Siz bağışladınız. O nedenle kendimi Size çok yakın hissediyorum.Bir gün elimde olmayarak dudaklarımdan şu dizeler dökülüverdi:

Ellerimizden başka nemiz
Tanrım Sana açılan
temiz
ellerimiz.

Bağışla beni
verdiğin suçlarınla;
yaprak yeşili
dal uçlarınla.

Toprağım çoktan eşili,
kurtar tüm kötülüklerden
beni, göm görünmez avuçlarınla.

Oruç tutmasam kılmasam da namaz
yaklaş Tanrım yaklaş biraz.

Bizleri unuttunuz mu, niçin böyle uzaklardasınız? Kendisinin iradesi ve istemi dışında zihnin-den şikayeti olan benim gibi bir başka kişi var mı bilemiyorum .O nedenle de kendimi yadır-gamaktayım.Nedenini bilemeden, “düşün yetisi”ni gerçeğe yaklaşmanın,onu tanımanın aracı kabul etmekteyim?Zihni böylesi kuşku ve soru dolu ve de hiç birine yanıt verememenin çaresizliği içinde bu kulunuzu neden yaratarak ona böylesihaksızlığı reva gördünüz?

Bu dünyada ne denli bilgisiz ve cahil olduğumun bilincindeyim. Canımı almadan önce beni cehennemde yaşattığınıza göre, yaşamım sonrasında. lütfen beni cehenneme gönderiniz, Bu dünyadaki cehaletimden belki cehennemde kurtulurum. Önce zebanilerin nasıl kişiler olduğunu öğrenmek istiyorum. Kısa boylular mı siyah zenci gibiler mi? Gayya kuyusu derin mi ne denli geniş, tüm dünya içine sığar mı? Katran neyle ısınıyor, cehennemde petrol, kömür var mı. Bunları öğrenmek hakkını benden esirgememenizi istirham etme hakkını bana bağışlamanızı diliyorum. Bu yazdıklarımla, eğer günah sayacağınız bir suç işliyorsam o zaman haklı olarak cehenneme gitmeyi biraz da kendi isteğimle tercih etmiş oluyorum.

Evreni ve içindekilerini kötülüklerden, yanlışlıklardan kurtarmanız dileğimle merhametinize sığınıyor kulunuz, ali nejat’ı uzaklarda değil, yanınızda bulunuz.
Rüku içinde saygılarımla.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail