Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 94 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


R.T.ERDOĞAN’A ALMANYA’DAN AÇIK MEKTUP

Alman gazeteci Herrn Christoph R.Hörstel’in R.T. Erdoğan’a yazdığı mektubun dilimize çevirisini yaparak okuyucularımızın bilgilerine sunuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başbakanlarından hiç biri yurtdışından böylesi suçlayıcı bir yazı almamıştır. Bir ülke onu temsil eden devlet adamları aracılığıyla da itibar kazanır. Ne yazık ki, R.T.Erdoğan çelişkiye düşmekten kendisini bir türlü kurtaramıyor. BOPeşbaşkanlığından istifa edip ayrılırsa belki daha az çelişkiye düşebilir.Chistoph R.Hörstel’in dilimize çevirdiğim

mektubunun başlığında Başbakan R.T.Erdoğan’a “Massenmörder” (Kitle Katili) olarak hitap ediyor. Mektubun bütününü dilimize çevirerek, internette dolaşıma sürdüğüm için burada sadece kimi ağır suçlamalara yer vermekle yetinecek ve böylesi ağır suçlamalara R.T.Edoğan’ın yanıt vermesini bekleyeceğiz.

Kitle katili Erdoğan’a Açık Mektup.

Bay Başbakan

Geçenlerdeki terörist darbede (Reyhanı ilçesinde bombalı kalkışmayı kasıtlıyor.a.n.ö) 46 ölüm kurbanı ve yaklaşık 140 yaralı için Türk halkına en derin üzüntülerimi ve ortak duygularımı açıklıyorum. Böylesi hain cinayet, sabredilemez, bağışlanamaz , örtbas edilemez.

Kuşkusuz burada bir sorun yeniden ortaya çıkıyor: Suriye hükümetine yönelik suçlamalarınızın asılsız olduğu görülüyor. Bu tutum sizin bir yönteminiz. Geçen yılın 3 Ekim gecesinden 4 Ekim’e kadar Akçakale beldesine ateş açılmasına ilişkin konuda gerçeği söylemediniz. Esad hükümetinin bununla ilişkisi yoktu.

19.Mart ‘ta Suriye hükümeti Halep’e zehirli gaz saldırısı düzenlememiş, tersine bunu ücretli askerler yapmıştı. Bir Türk askeri savaş uçağının düşürülmesi de Türkiye’nin hava sahasına pek çok kez girmesinin sonucuydu. Siz bu konuda da hırçınlıkla gerçek dışı konuştunuz.

(Mektubunun sonlarına doğru, suçlamalarına şu tümcelerle devam ediyor)

İğrenç Suriye savaşı ile Türkiye’nin terör faaliyeti geleneksel bağlamda örtüşüyor. Bununla birlikte durum aşağılanmış olsa da hiç kimse üstü örtülü o cinayeti ve suç örgütünü keşfetmeyecek ya da anlamayacak.O nedenle umud ediyorum ki en kısa sürede sorumluluğun hesabını verecek ve ağır biçimde cezalandırılacaksınız. Aynı zamanda parasal yolsuzlukla örtüşen görev anlayışınız da ağırlaştırılmış cezaya uğramalıdır.

Açık mektubun R.T.Erdoğan’ı en ağır dille suçladığın bölümün aslı şöyle:

Insofern gebe ich meiner Hoffnung Ausdruck, dass Sie demnaest und raschestmöglich gericht-lich zur Verantwortung gezogen und schwer bestraft werden. Ihr auch finanziel hoch korrups Amtsverstaendnis müsste erscwerend und daher strafveschaerfend hinzukommen.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail