Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 95 Geri Tavsiye Et Yazdır


AKP MİLLETVEKİLLERİNE

Coşkun Özdemir, Prof.Dr.

Büyük, çok büyük bir düş kırıklığı yarattınız sayın milletvekilleri.Haksız ve hukuksuz bir şekilde İdam edilen Adnan Menderese yeni bir haksızlık yaparak onu bugünkü başbakanımız ile kıyaslamak istemem, sadece benzer tarafları ve davranışları olduğunu söylemekle yetineceğim. Fakat, Menderesin yıllar içinde üstünlüğüne, vazgeçilmezliğine inanarak halkın desteğini arkasında gördükçe, ölçüsüz ve antidemokratik politikaları birbirini izledikçe onu uyaranlar eksik olmamış ve bunu yararsız bulanlar birer birer DP yi terk etmişlerdir. Yeterince etkili olabilselerdi, 27 mayıs olmayacaktı; “kendime sabık başbakan dedirtmem diyen Menderesin iki bakanla birlikte idamı gibi vahim bir olayı yaşamayacaktık.

R.T.Erdoğan, Menderesle kıyaslanmayacak düzeylere vardığı halde sanırım sizler hiçbir zaman, uyarılarda bulunmak sağduyusunu, basiretini gösteremediniz “Dindar ve kindar gençler yetiştireceğiz” dedi .Duymazdan geliniz. “Ne ördünüz bir şey ördüğünüz filan yok” diye Cumhuriyetin demiryolu başarılarını alaya aldı.Aldırmadınız. Masum dilekler ileri süren vatandaşa “ananı al git diye seslendi umursamadınız. “Yargıya talimat verdik” dedi boş verdiniz. Alkol yasakları uygulayıp “kafa kıyak dolaşan bir nesil istemiyoruz, iki ayyaşın çıkardığı yasa mı dinimizin emirleri mi geçerli olacak” dedi, tüm bu totaliter tavırlar umurunuzda olmadı.Yandaş profesörler örtünmeyen kadınları fahişe ilan etti, itiraz etmediniz.TUBATürkiye Bilimler akademisi darmadağın edildi, size vız geldi 3.Köprü ve ona verilen isim için, milyonlarca ağaç için, seçim barajı için hiçbir varlık gösteremediniz, sadece tabi oldunuz .Yüzlerce yurtsever yıllardır hapislerde yatıyor çocukları eşleri ile birlikte büyük bir dram yaşanıyor.Bu bile vicdanlarınızda huzursuzluk yaratmadı.Hayretle, ibretle, esefle anıyorum.

Bugün Silivri’den çıkan yüz kızartıcı kararları ve hukukun karartılmasını da sanırım alkışlayacaksınız. Erdoğan’ın gücüne ve üstünlüğüne,onsuz yapamayacağınıza öylesine inan dınız ki ne yaparsa yapsın onu onaylamak ve alkışlamak zorunda hissettiniz kendinizi. Her halde o yiğit yurtsever Türk gençleri için kullandığı çapulcular,marjinaller tanımlamalarını da alkışlayacaksınız. Erdoğan’ın vicdansızca teşvik ettiği bugünkü polis vahşetini de alkışlamaktan geri durmayacaksınız. Büyük bir yanılgı içindesiniz. Son günlerin Gezi olayları bu yanılgıyı algılamanız için yararlı olabilir mi acaba diye düşündük?Bir tekiniz de çıkıp, “ne yapıyorsun, bu ülke çağ dışına sürükleniyor, cepheleşiyor bölünüyor parçalanıyor,halka gençliğe zulüm yapılıyor, 5 ölü yüzlerce yaralı, onlarca gözünü kaybeden var, nasıl olurda polisimiz destan yazdı dersin, zafer kazandı dersin ” diyemediniz. Ülke çok kaygı verici kutuplaşmaya ve neredeyse düşman cephelere bölünmüş durumda. İçinizde Atatürk’ü onun devrimlerini laikliği aydınlanmayı, gerçek demokrasiyi anlayanlar vardır kuşkusuz.Onlar da sessiz kaldılar Yürekleri insanı, insanlığı, adaleti savunmaya yetmiyor Dünyanın aydınlık yüzünden gelen protestoları da mı göremiyorsunuz sayın milletvekilleri..

Sadece yazıklar olsun diyorum.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail