Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 103 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


1150 ODALI “ KAÇ-AK” SARAY’DA GİZLENEN AMAÇ

Ali Nejat Ölçen

Ülkemizde temel sorunlardan biri okur yazarların tümü, öğretim üyeleri, siyasetin köşe başlarındakiler ve MED-YA Türkiye’deki temel sorunları göz ardı ederek ayrın-tılarla uğraşmayı sürdürüyorlar. 1150 odalı “kaç-ak” denilen saray’ın niçin bu denli çok oda ile yapılan-dırıldığını irdelemeden bunu savurganlık olarak eleştir-mektedirler. Keşke sadece savurganlık olsaydı.

Yapılanı savurganlık olarak eleştirmek geneldeki amacı görmemek demektir. Aslında 1150 odanın hiç biri boş kalmayacak R.T.Erdoğan, Devlet Başkanı olarak(!) te-mel stratejik bakanlıkları o Kaç-Ak sarayda bir arada buyruğu altına alacaktır. İçişleri, Dışişleri, Bayındırlık , Milli Eğitim ve MİT dahil Kaç-Ak Sarayda bir araya gelecek ve TEK-EL tarafından orada yönetilecekler.

Devlet Başkanlığı’nın oluşumu için Anayasa’da deği-şiklik yapmaya gerek var mı? Ve şimdiki R.T. Erdoğan Devlet Başkanı değil mi? ABD Başkanı o ülkede kendi partisinin başkanı değildir ve kendi partisi üzerindeki yetkinliğini kullanamaz, demokrasinin gereği olarak. Oysa, Kaç-ak Sarayda R.T.Erdoğan hem AKP ’nin genel başkanı, hem başbakan ve hem de Cumhurbaşkanı olarak icra-i saltanatın başı olacaktır.

O 1150 odalı yapı sadece savurganlık olabilseydi bu denli zararlı olamazdı. O yapı Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kabristanı olacaktır.

Böyle biline çare buluna.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail