Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ABD
<< < 1 2 3 4 5 > >>

ABD'NİN KUCAĞINDA BÖLÜCÜ GÜÇ:PKK

Anadolumuzun bölünmesi projesinin milis gücüdür PKK. Ve bu güc, AB-ABD eksenind besleniyor, Pentagonda ve NATO'da ortaklaşa hazırlanan projenin ülkemizde siyasallaşması sağlanmak isteniyor. Buna karşı çıkacak dinamiklerin susturulması görevini de AKP iktidarı üstlenmiş görünüyor. Bilerek ya da bilmeyerek. Bunu ilerde "TARİH" açıklayacaktır.
»»


ABD İÇİMİZDE İŞKEN

Tam bağımsızlık devletin gizine sahip çıkabilmesiye sağlanabilir. Ekonomik ve siyasal bağımsızlığın da koşuludur bu.
»»


ABDNİN PETRO-DOLAR SAVAŞI

ABD'nin açtığı savaşların özü petrol savaşıdır. Enerji kaynaklarını ele geçirme savaşıdır.
»»


ASİMETRİK SAVAŞ

yığınaktaki hata stratejiyle giderilemez. Türkiye'nin yığınaktaki hatası, ABD ile AB yanında yer almasıdır.
»»


AÇILIM TUZAĞI,TUZAĞIN AÇILIMI

Kürt kökenli yurttaşlarımızın yazgısı ağaların ve şeyhlerin elindedir. DTP ya da BDP gibi partiler Kürt kökenli yurttaşlarımızın değil, ağaların, şeyhlerin partisidirler. Devletten talep ettikleri özgürlüklerin hiç birisini egemen oldukları nüfusla payşaşmazlar.
»»


AÇILIM ÇIKMAZLARI

Kürt ve de Ermeni açılımları, ulusal gerelsinmenin gereği mi, ya da AB-ABD ekseninden gelen dayatmaların sonucu mu? bu kuşku, zihinlerden uzaklaşmamıştır. Ülkemiz bir belli zaman sonra federatif sisteme kayacak ve Ortadoğunujhn fandarmalığıjnı mı üstlenecek? Bugünlerin siyasal iktidarları bilerek ya da bilmeyerek böylesi bir tuzağın içine mi düşmekteler?
»»


ORTADOĞU,OBAMA ve ABD'NİN YENİ POLİTİKASI

ABD'nin başkanı değişebilir fakat dış politikası değişir mi? Yöntemi farklılaşır yörüngesi değişmez, çünkü o, emperyalizmin kendisidir.
»»


TERÖR MÜ BU?

PKK, ABD-AB çaprazında onun desteğiyle ülkemize yönelik federatif düzenin taşeronudur. Uyguladığı yöntem terör değil düpe düz savaştır. Bugüne kadar savaş savaşla önlenmiştir, demokrasi masalıyla değil.
»»


IRAK'TA KÖRDÜĞÜM

Türkiye'miz tarihinin en bunalımlı dönemini yaşamaktadır. Siyasal iktidara gelen becerisiz ve ard niyetli kadrolar, ABD'nin saldırısıyla kan gölüne dönüşen Irak'taki kör düğümü daha da düğümlemektedir. Özellikle kzey Irak'ta yuvananan PKK'ya karşı önlem alamayan bugünün siyasal iktidarı, ülke sorunlarına ABD Muhipleri Cemiyeti üyeleri gibi davranmakta (mı dır?).
»»


İSMET İNÖNÜ-ABD BAŞKANI JOHNSON:YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ

Yeni bir dünya kurulur.o dünyada Türkiye Yerini bulur. Başbakan İnönü'nün bu sözü 1964 yılında ABD karşısında kimliğimize kavuşmanın simgesiydi, fakat..
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail