Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ABD
<< < 1 2 3 4 5 > >>

IRAK'TA KAN GÖLÜNDE BOĞULAN BUSH YÖNETİMİ

Sonun başlangıcı bu savaş çökecek ABD göreceksiniz yavaş yavaş.
»»


DEVLET TİYATROLARINDA EMPERYALİZME ALKIŞ

Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğününm Şinasi Sahnesinde sergilediği "Avrupa Komedyası" adlı oyunda, ülkeyi işgalden kurtaran ABD askerleri seyirciler tarafından alkışlanmaktadır. ABD, hangi ülkeyi işgalden kurtarıyor? Hüsnü Medanoğlu'nun yazısını okuyunuz ve Türkiye'nin nerelere sürüklenmek istendiğini içiniz burkularak izleyiniz.
»»


ORTAGOĞU' DAKİ İSRAİLVAHŞETİNİN PERDE ARKASP..

İsrail'in Lübnan' saldırısını, ABD'nin Ortadoğu'daki petrol egemenliğini kıurmasından bağımsız düşünmek yanlıgı olur. Aslında İslam dünyası'nın böylesi olağanüstü enerji coğrafyasına yerleşmiş olmasına 21.yüzyılın küreselleşen emperyzmi son vermeyi amaçlamaktadır ve Papa 16.Benedictus dan da icazet gelmiştir. İsrail Ortadoğu'daki kanlı şavaşın, ABD tarafından kullanılan maşasıdır.
»»


ABD'DE MİNARET OF FREEDOM INSTITUTE

Türkiye'ye karşıtlığın yoğun olduğu ülkelerden biri de Almanya'dan sonra ABD'dir. Stratejik ortaklık safsatasının gerisinde ABD bu karşıtlığını, kimi sivil toplum örgütleri (NGO) aracılığıyla onları maşa gibi kullanrak uyguluyor.
»»


EMPERYALİZMİN PANZEHİRİ: ULUSALCILIK

21.yüzyılın emperyalizminin önündeki en etkin engel kuşkusuz ulusalcılık, ulusal bilinçtir. Küreselleşme ile bu bilinç yok edilmek isteniyor.
»»


GENELKURMAY BAŞKANI HİLMİ ÖZKÖK'ÜN KONUŞMASI

Genelkurmay Başkanı 20.Nisan 2005 günü Harp Akademileri Komutanlığında yaptığı konuşmayla, bugünün siyaset ve devlet adamlarına, nasıl düşünüp nasıl davranmalarına ilişkin not vermiştir. İnternetten ulaştığımız o konuşma metni aslında TSK'nın görüşüdür ve dıişardan Türkiye'ye nasıl bakıldığını ve Türkiye'nin dışarıya nasıl bakması gerektiğini anlatmaktadır. Bize göre dfplomatik muhtıradır.
»»


KANADALI'LAR ABD İLE ORTAKLIK İLİŞKİNDE KAYGILI.

Devlet adamlarımız AB ve ABD'yi gücendirmemek içişn ülke çıkarlarını gözardı ederken, Kanada, ABD ile ortaklık ilişkine kuşkuyla bakıyor. Uluslararsı ilişkilerde gücenikliğin ölçüt olmayacağını devlet ve siyaset adamlarımız ne zaman öğrenecek?
»»


UKRAYNA'DA IMF GÜDÜMLÜ DEMOKRASİ'

IMF'nin sadece bir finansman aracı olduğunu, sananlar, Ali Tartanoğlu'nun bu çeviri yazısını okuyunca yanıdıklarını anlayacak ve onun elindeki kaynakları, ülkelkerde yandaş iktidarlar oluşturmak için ne denli çirkinlikle kullandığı görecektir.
»»


CUMHURBAŞKANI'NA AÇIK MEKTUP.

Cumhurbaşkanı olarak ne siz ne de sizden sonra gelecek olanlar, türk ulusunun egemenliğinin zerresinin dahi Avrupa Birliği Devleti'nin başkenti Brüksel'e verebilir, verdirebilir..
»»


SÖMÜRGELEŞME SÜRECİNDE TÜRKİYE.

Türkiye'nin tüm yurtsever, ilerici, aydın, kesimlerine sesleniyoruz. Ülkenin sömürgeleşme sürecine bilimle, bilgelikle, sabırla, bütünleşerek karşı çıkmanın zamanı gelmiştir.Türkiye, AB-ABD eksenine peyk olmaktan kurtulmalı, ulusal çıkarlarına, ulusal onuruna ve ulusal bütünlüğüne sahip çıkmayı başarmalıdır.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail