Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : BASIN-MEDYA
<< < 1 2 3 > >>

HİRANT DİNK'İN ARDINDAN

Ermeni asıllı yurttaşımız Hirant Dink bir yurtseverdi. Onun menfur bir cinayetle aermızdan ayrılması ülkemiz için de bir kayıptır. Onun aramızdan ayrılışı, devletimizin üzerindeki perdeyi de kaldırmış ve hukusuzluğun gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.
»»


KİM HAİN. HÜRRİYET GAZETESİNDE AHMET HAKAN'IN "HAİN TESTİ" YAZISI.

Ahmet Hakan, "Hain Testi" yazısında göze aldığı yanlışlar kendi düşüncesi mi, ülkeye zarar verilse bile ihanet sayılmaz mantığını mı yürütüyor belli değil. Örneğin ülke çıkarları yerl ve yabancı firmalara bağışlamayı amaç alan yeni petrol yazasını vatana ihanet olarak görmemesi gerçek düşüncesi mi, böyle düşünsem bile kimse bana hain diyemez mi demek istiyor bell değil.
»»


CUMHURİYET OKURLARINA CUMHURİYET'İN İLGİSİZLİĞİ

İzmir'de Cumhuriyet okurlarının düzenlediği İktisat Kongresine Cumhuriyet gazwetesinin neden ilgi göstermediğini mi merak ediyorsunuz, bu yazımızı okuyunuz.
»»


İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ ve BASIN

İfade özgürlüğü sınırsız olamaz. Kişinin hak ve özgürlüklerine saldırı amacına yönelik söz ve yazının ifade özgürlüğü kavramı içinde kötüye kullanılması, demokrasinin ruhuna da aykırıdır. sözli ve yazılı basın, kendisine yönelik eleştirilere tepki gösterirken, Türkiye'yi küçük düşürücü yazı ve sözleri ifade özgürlüğü olarak algıladığı için yanlışlık içindedir.
»»


İPSİZ PAMUK'UN İPLERİ

Avrupa Birliği'nin bir işlevi de Türkiye'nin aleyhinde kim konuşur ve yazarda ona sahip çıkmaktır. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Sy. Yücel Aşkın da Türkiye'nin aleyhine yazıp konuşsaydı ona da sahip çıkar ve insanlık dışı işlemlere uğratılmasına skarşısında seyişci kalmazdı. Orhan Pamuk gibi az okunan çok satan bir yazara sahip çıkması, o yazarın Türkiye'ye pamuk ipliğiyle bağlı olmasındandır hatta ülkemizde yaşamaktan utanç duyduğunu söylemesi, Ermeni sözde soykırımı Batının isteği doğrultusunda yorumlamasıdır.
»»


SÖMÜRGELEŞME SÜRECİNDE TÜRKİYE.

Türkiye'nin tüm yurtsever, ilerici, aydın, kesimlerine sesleniyoruz. Ülkenin sömürgeleşme sürecine bilimle, bilgelikle, sabırla, bütünleşerek karşı çıkmanın zamanı gelmiştir.Türkiye, AB-ABD eksenine peyk olmaktan kurtulmalı, ulusal çıkarlarına, ulusal onuruna ve ulusal bütünlüğüne sahip çıkmayı başarmalıdır.
»»


AB ANAYASASINA AB İÇİNDE TEPKİLER.

AB içinde AB Anayasasının militer niteliği tepkilere neden olmuş ve AB'nin tehdit ortaya çıkmadan önce yok edilmesi olarak betimlenen BUSH doktrinin AB tarafından da benimsenmesi ve NATO'dan bağımsız ortak ordu oluşturulmak istenmesi tepkilere neden olmaktadır.
»»


AVRUPA BİRLİĞİ KISKACINDA BİR ĞLKE:TÜRKİYE

Avrupa Birliğine karşı olmak ya da üye olmak türünde iki zıt görüş artık önemini yitirmiştir. Önemli olan, üyelik için katlanılan ağır koşullar, verilen ödünler ve sadece görüşme tarihi almayı başarı sayan anlayış biçimideki çarpıklıktır.
»»


MEDYA'NIN SEFALETİ YA DA SEFALETİN MEDYASI

Basınımızda, 4 Kasımda seçim sonuçlarına nasıl bakıldı, nasıl yorumlandı ve AKP'ye yaklaşımda ne tür değişiklik oldu sorusu, gerçekten, basınımızın niteliğinin ibret verici belgelerini ortaya çıkarıyor. Seçim öncesi eleştiri sağanağına tutulan Adalet ve Kalkınma Partisi ve kovuşturmaya uğrayan kimi üyeleri bir çırpıda AK'lanmış , ve MEDYA'nın siyasetin baş köşesine "selam-ün aleyküm" demeden bağdaş kurup oturmuştur.


»»


İLKELLEŞEN , İLKESİZLEŞEN SİYASET

Ülkemizde siyaset hiçbir zaman böylesi ilkelleşmemiş ve böylesi ilkesizleşmemiştir. En önde görünen ve devlet sorumluluğu üstlenen, üstelik MEDYA'da da itibar gören bireylerin hemen tümünün bu denli küçülmelerine Türkiye bugüne kadar tanık olmamıştı
»»

<< < 1 2 3 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail