Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : BASIN-MEDYA
<< < 1 2 3

ZÜRİCH'DEN GELEN BİR MEKTUP

Hürriyet gazetesinin Avrupa baskısında, gazetenin yönetimi ve patronu tarafından önemli bir değişiklik yapıldı. Hikmet Bil'in görevine son verildi. Böylece, Avrupa'daki Türklerin sesini duyuran kalemler de susturulmuş oldu. Şimdi, Hikmet Bil'in köşesinde magazin haberleri çıkıyor.
»»


HABITAT II ve ÜÇÜNCÜ SEKTÖR

Günlerdir Devletin resmi TV programları arasına giren bir reklam ilgimizi çekiyordu. "Türkiye başarıya hazır" ve arkasından HABİTAT II. Bir devletin uluslararası sanat ve kültür etkinliğine ve kentsel yaşamın yeniden düzenlenmesi konularının görüşüleceği toplantılar dizinine böylesi bir reklamla övünç duymasını yadırgıyor ve bunu Batı karşısında zihinlere yerleşmiş olan aşağılık duygusunun görünümü olarak yorumluyorduk. .
»»


GÜMRÜK BİRLİĞİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI

Gümrük Birliğine girmeyi başarı sayarak ülkenin uzun erimli çıkarlarını ipotek altına sokan bugünkü siyasal iktidarın halktan gizledikleri gerçekleri sırası açılklamayı, tarihsel sorumluluk bilincimizin gereği sayıyorun.
»»


MEDYA'DA KİRLENME.

Medya'daki kirlenmeye çarpıcı bir örnek olarak 17.10.1994 günü TRT 1'de Reha Muhtar'ın "Ateş Hattı" programında yönettiği Barlas-Çölaşan tartışmasını gösterebiliriz.
»»

<< < 1 2 3
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail