Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DEVRİM
<< < 1 2 3 4 5 > >>

VETLUGA IRMAĞI HAKKINDA

Savaş içinde bile uluslar birbirine dost olabiliyor. Vetluga Irmağı bunun canlı bir kanıtı.
»»


AKP İKTİDARINA KIRMIZI HAT

Adaletsiz ve kalkınmasız parti olmuştur AKP. Mustafa Kemal Atatürk'e ve O'nun ulusalcu ulus devletinin Cumhuriyetine karşıtlığı Mustafa Kemal'e gereksinim duymamızı yaratıyor. İyiki Mustafa Kemal'e kaşılar. Kendilerini kutlamak gerekir, ulusunmuzu dahaçok Mustafa Kemal'e yaklaştırdığı O'na olan özlemi, gereksinimi yarattığı için.
»»


MUSTAFA KEMAL'İN DEVLETİ NEREDE?

Mustafa Kemal'e sahip çıkmak, O'nun devletine sahip çıkmak demektir.Bugün ulus devletine vedevlet ulusuna sahip çıkma bilincinden ve gücünden giderek yoksunlaşmaktadır.Bunun nedenlerinden en önemlisi devletimizin hukuk devleti olası niteliği yokoluşa sürüklenmesidir.Bugünki devletimiz hukuksuzluğun fevleti olmaya başlamıştır.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Cumhuriyetimizin aydınlığını Anadolu'muza ulaştıran iki büyük insan, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'dür. Cumhuriyetimiz Atatürk+İnönü sentezidir. Cumhuriyeti özümseyemeyen gerici kadrolar, devrimlere karşı çıkmayı ancak İninü'ye yönelen eleştiriler gündeme sokabilmektedir. Türkiye Sorunları kitap dizisinin bu 82.sayısında o gericilere verilen yanıtları da bulacaksınız.
»»


21.YÜZYILIN MUSTAFA KEMAL'İ

Mustafa Kemal bir birey değil, bir sistemdir ve 21.yüzyılın sorunlarının çözümünü sağlayacak olan öğretinin kendisidir. Bu öğreti, emperyalizmin etki alanındaki yoksullaşan ülkelerie esin kaynağı olacaktır.
»»


CUMHURİYET KİNCİLERİNE YANIT

Cumhuriyetimizi yaratan yakın tarihimizi ters yüz etmekle görevli kimi türedilere bu yazımızı özellkle okumanızı öneriyor, Cumhuriyetimizde böylesi parazitlerin nasıl yetiştiğinin merakından kendimizi kurtaramıyoruz. Mustafa Kemal'ler çoğaldıkça, ülkemizin ihanet çemberinden kurtuluşu kolaylaşacaktır.
»»


YILLAR SONRA ANLADIM. O GÜN ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN VURULDUĞUNU

Bizler ülkemizin geleceğini aydınlık günler için geliştirmenin bilincini, bilimini nasıl ve ne zaman edineceğiz. Çatak Köyün'den Yılmaz Dönmez'in bu yazısını okumanızı öneriyoruz.
»»


ATAOL BEHRAMOĞLU'NA MEKTUP

Atasol Behramoğlu da Kemalizm'in aydınlanma ile bire bir olmadığını söylüyor. Bilim en gerçek yol gösterici değilse, aydınlanma masıl gerçekleşir?
»»


ISLAM DÜNYASINDA MUSTAFA KEMAL

Aydınlanma sürcini özümseyemeyen gerici kadrolar Mustafa Kemal'in devrimlerini sinsice sürdürürken, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarında açıktan açığa, prvesızca sergilemeye koyuldular. Oysa Mustafa Kemal, Islam Dünyasında, saygıyla anılmaktadır.
»»


Sy.ZEKİ KENTEL İLE e-mail TANIŞIKLIĞI

Osmanlı'nın son yıllarını aklama uğraşlarına karşı çıkışım mutlu bir sonla noktalandı. Sy.Zeki Kentel'i tanıma olanağına kavuştum. Eskiye özlem duyanlar arasında aklını kullananlar da var.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail