Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DİN-TEOLOJİ
<< < 1 2 3 4 5 > >>

CUMHURİYETİ KORUMAK FAZİLETTİR

Dindar geçinen kindar yobazlar Cumhuriyeti "şeytanî şirk düzeni" olarak nitelemekteler. Oysa kendileri İslam'ı siyasal ve parasal araç olarak kullanmakta yani "şeytani şirk düzeni" bugünkü iktidarı n peşinden gitmektedirler,
»»


KUR'AN'A TERS DÜŞEN AKP VE BAŞBAKAN

İslamı İslamciların elinden kurtatmak bu dine sahip çıkmak demektir.
»»


İNANÇLARA SAYGI VE ÖNCELİK

Cumhuriyet dönemi sona erdi artık İslamî esaslar geçerli olacakyıllar ,demişti. Ülkemizi bugün Cemaat-AKP çar tışmasının girdabına bu düşünce mi sürükledi? Çünküİslam dünyasında birbirini boğazlamayan iki komşu ülke yok.
»»


İSLAM'IN BAĞNAZLARI

İslam'ı İslamcilardan kurtarmak sorunun yaşamaktadır bu din. İslam'ın bağnazları kadar hiç kimse bu dine kötülük yapamaz.
»»


İSLAM'IN KURUCU İLKERİHERKESCE BİLİNMEDENİSTİSMAR ÖNLENEBİLİR Mİ

İslam kadar kaynağından koparılan başka din var mıdır. İslam kadar siyasal ve çıkar aracı olarak kullanılan ve birbirine hala düşman tarikat ve mezheplere bölünmüş başka din var mıdır.
»»


EMPERYALİZM KARŞISINDA İSLAM

İslam Dünyası emperyalizmin kucağında kan gölüne dönüşmüştür. Birbirine düşman olmayan, kendi içinde birbirini boğazlamayan İslan Dünyası kendisini kurtarmanın yollarını aramalıdır.
»»


KUBİLAY'IN YAZGISI BİR UYARIDIR

Islam, mezhepler arası kanlı savaş aracı olmaktan kurtulmalıdır. Hiç kimse bir diğerini farklı inancı yüzünden yaşamaktan yoksun bırakma hakkına sahip olamaz. AKP gibi siyasal iktidarlar kin ve husumetin kaynağı olursa, o ülke kendisini karmaşanın sürkleyeceği kan gölünde bulur. Her ulusun yokoluşu böyle başlamıştır.
»»


İSLAM'DA REFORM ZORUNLULUĞU

İIslam'ın kurallarıyla yetinmek o dine yapılan en büyük kötülüktür. Oysa dinin bireye,topluma ve doğaya yarar sağlayan ilkelerini temel alan yeni bir öğretiye gereksinim var.
»»


İSLAM'IN SORUNU İSLAMCILAR

İslam'ı İslamcılar'ın elinden kurtarmak olanaklı mı, sorusuna zihninizde yanıt aramayı sağlayacak mı bu yazı? İslam'ı cehaletin ve emperyalizmin,çıkar düşkünü din bezirganlarının elinden kurtarmaktır bu dinin temel sorunu
»»


İSLAM'IN UNUTULAN ÖZÜ

Islam'ın unutulan özü bu dinin kurallarından daha önemlidir ve yeni bir İslam öğretisini yaratmak gerekir. Emperyalizma karşı kendisini ancak bu yolla koruyabilir. Emperyalizmin kucağında birbirini boğazlamaktan ancak böyle kurtulabilir.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail