Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DİN-TEOLOJİ
<< < 3 4 5 6 7 8

KIRMIZI KOLTUKTA BİR ESKİ BAKAN.

15 Nisan 1994 günü İNTERSTAR' adlı TV'nin kırmızı koltuğuna oturarak, sorulara kimi zaman yanıt veren, kimi zaman da söz yığını içinde yanıtsız bırakan bir eski bakan, sakallı Korkut Ozal'ı dinlerken, onun 1956 yihnda Elazığ'da DSÎ mühendisiyken, 23 Nisan balosunda, sırtı beline kadar açık tuvaleti içindeki eşiyle, bir elinde votka kadehi dans eden Korkut Özal gözümün önüne geliyor,
»»


TOPLUMSAL SORUNLAR VE SORUMLULUKLARIMIZ:..

Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu, her ikisi de dimdik, korkmadan yaşadılar, yılmadan, ödün vermeden, yazdılar, konuştular, inandıkları doğruladan sapmadan ölüler, öldürüldüler. Ölmediler, ölümsüzleştiler.
»»


AZ OKUYAN ÇOK SUÇ İŞLEYEN ÜLKE: TÜRKİYE.

Türkiye'de yayımlanan kitap sayısı 1991'de her 1 milyon kişiye 110 adet düşerken bu sayı komşumuz Bulgaristan'da 363 ve Yunanistan'da 400 idi. Oysa ülkemizde bu sayı 1970'li yıllarda 190 dolayındaydı. Neden daha az kitap okuyor daha çok suç işliyoruz. Bunun yanıtını bulacaksınız bu incekemede. Dinci kadroların belirttiği gibi laiklik temeline dayalı eğitim sistemiyle hiç ilgisi yok.
»»


HASAN MEZARCI'YA KIZMAYA HAKKINIZ VAR MI?

Mustafa Kemal Atatürk'ün türkiye Büyük Millet Meclisi'nd ona çirkin sözlerle saldırmaktan utanç duymayan Hasan Mezarcı'ya hiç bir kişi ve kurumun kızmaya hakkı olamaz. Çünkü o, laiklik ilkesini yadsıyan eğitim sisteminin bir prototipidir.
»»

<< < 3 4 5 6 7 8
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail