Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DIŞ POLİTİKA
<< < 1 2 3 4 5 > >>

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI ve UYUKLAYAN TÜRKİYENİN DIŞ SİYASDETİ

Ermenilere Osmanlı'nın soykırım uygulamadığını biz bize kanıtlamaya çalışıyoruz. Böylesi gaflet içindeki dış siyasete hangi ülke boyun eğmektedir?
»»


ASİMETRİK SAVAŞ

yığınaktaki hata stratejiyle giderilemez. Türkiye'nin yığınaktaki hatası, ABD ile AB yanında yer almasıdır.
»»


AÇILIM ÇIKMAZLARI

Kürt ve de Ermeni açılımları, ulusal gerelsinmenin gereği mi, ya da AB-ABD ekseninden gelen dayatmaların sonucu mu? bu kuşku, zihinlerden uzaklaşmamıştır. Ülkemiz bir belli zaman sonra federatif sisteme kayacak ve Ortadoğunujhn fandarmalığıjnı mı üstlenecek? Bugünlerin siyasal iktidarları bilerek ya da bilmeyerek böylesi bir tuzağın içine mi düşmekteler?
»»


MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN KÜRT AÇILIMINA BAKIŞI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın Kürt açılımına bakışı, yurtseverliğin, gerçekçiliğin, açık sözlülüğün yadsınamaz bir örneği idi. 10 Ağustos 2009 günü CNN-Türk'ün haber programında sorulara verdiği yanıtlar, Ülkemizin başına nasıl çorap örüldüğünün kanıtlarını açıklamaktaydı. Kendilerinden dilediğimiz CD kayıtlarını çözümleyerek bu sayımızda okuyucuklarımıza sunuyoruz.
»»


DIŞ POLİTİKAMIZDA KARMAŞA

Dış politikamızın hedefi nedir,kim bilebilir? Her siyasal iktidar değiştiğinde her kurum gibi dış politika da değişir ve bu değişim çoüukez karmaşaya dönüşür. Bugün olduğu gibi.
»»


MUSTAFA KEMAL'İN DEVLETİNDE BİR KAYMAKAM: DİLAVER ARGUN

Mustafa Kemal'in Devletinde her kamu görevlisi birer Mustafa Kemal'di.O Mustafa Kemal'lerden biri de Kaymakam Dilaver Argun idi. Mustafa Kemal'in devleti, Devlet idi.
»»


ORTADOĞU,OBAMA ve ABD'NİN YENİ POLİTİKASI

ABD'nin başkanı değişebilir fakat dış politikası değişir mi? Yöntemi farklılaşır yörüngesi değişmez, çünkü o, emperyalizmin kendisidir.
»»


BAŞBAKAN ERDOĞAN:BİZE GÖREV VERİLDİ

Başbakan'a kim görev vermiş ooabilir? Sorunun yanıtını bulacaksınız bu yazıda.
»»


PKK KARŞISINDA İKTİDAR ÇELİŞKİSİ

Cumhuriyetimiz, bugünkü kadar çelişkiler içine düşürülmemişti.
»»


IRAK'TA KÖRDÜĞÜM

Türkiye'miz tarihinin en bunalımlı dönemini yaşamaktadır. Siyasal iktidara gelen becerisiz ve ard niyetli kadrolar, ABD'nin saldırısıyla kan gölüne dönüşen Irak'taki kör düğümü daha da düğümlemektedir. Özellikle kzey Irak'ta yuvananan PKK'ya karşı önlem alamayan bugünün siyasal iktidarı, ülke sorunlarına ABD Muhipleri Cemiyeti üyeleri gibi davranmakta (mı dır?).
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail