Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DIŞ POLİTİKA
<< < 1 2 3 4 5 > >>

MUSTAFA KEMAL'İN ORDUSUNDA BİR GENELKURMAY BAŞKANI

Uluslararası 800 katılımcınının 31 Mayıs 2007 günlü sempozyumda Genelkurmay Başkanı Sy.Büyükanıt, "güvenlik" konusunda gelişmiş ülkelerin, güvenilmez tutumunu açıklamış ve o gelişmiş ülkelerden kimilerinin terörizmi, kendi dışsiyasetlerinin aracı olarak kullandıklarını dile getirmiştir.
»»


İSMET İNÖNÜ-ABD BAŞKANI JOHNSON:YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ

Yeni bir dünya kurulur.o dünyada Türkiye Yerini bulur. Başbakan İnönü'nün bu sözü 1964 yılında ABD karşısında kimliğimize kavuşmanın simgesiydi, fakat..
»»


İSVİÇRE'DEN TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE BAKIŞ.

Batı'nın Kararı:TÜRKİYE'NİN AB'DE YERİ YOKTUR. Bunu görmezden gelen siyasetçilerimiz gaflet içindedir. Ulusal onurumıuzu ve yararımızıkorumaktan uzağa düşmüşlerdir. AB, ne olacağı belirsiz bir tasarımdır. çelişkiler içindedir.
»»


ORTAGOĞU' DAKİ İSRAİLVAHŞETİNİN PERDE ARKASP..

İsrail'in Lübnan' saldırısını, ABD'nin Ortadoğu'daki petrol egemenliğini kıurmasından bağımsız düşünmek yanlıgı olur. Aslında İslam dünyası'nın böylesi olağanüstü enerji coğrafyasına yerleşmiş olmasına 21.yüzyılın küreselleşen emperyzmi son vermeyi amaçlamaktadır ve Papa 16.Benedictus dan da icazet gelmiştir. İsrail Ortadoğu'daki kanlı şavaşın, ABD tarafından kullanılan maşasıdır.
»»


GENELKURMAY BAŞKANI HİLMİ ÖZKÖK'ÜN KONUŞMASI

Genelkurmay Başkanı 20.Nisan 2005 günü Harp Akademileri Komutanlığında yaptığı konuşmayla, bugünün siyaset ve devlet adamlarına, nasıl düşünüp nasıl davranmalarına ilişkin not vermiştir. İnternetten ulaştığımız o konuşma metni aslında TSK'nın görüşüdür ve dıişardan Türkiye'ye nasıl bakıldığını ve Türkiye'nin dışarıya nasıl bakması gerektiğini anlatmaktadır. Bize göre dfplomatik muhtıradır.
»»


KANADALI'LAR ABD İLE ORTAKLIK İLİŞKİNDE KAYGILI.

Devlet adamlarımız AB ve ABD'yi gücendirmemek içişn ülke çıkarlarını gözardı ederken, Kanada, ABD ile ortaklık ilişkine kuşkuyla bakıyor. Uluslararsı ilişkilerde gücenikliğin ölçüt olmayacağını devlet ve siyaset adamlarımız ne zaman öğrenecek?
»»


UKRAYNA'DA IMF GÜDÜMLÜ DEMOKRASİ'

IMF'nin sadece bir finansman aracı olduğunu, sananlar, Ali Tartanoğlu'nun bu çeviri yazısını okuyunca yanıdıklarını anlayacak ve onun elindeki kaynakları, ülkelkerde yandaş iktidarlar oluşturmak için ne denli çirkinlikle kullandığı görecektir.
»»


İLGİNÇ ve DOĞRU BİR e-masil İLETİSİ

Saf politikacı,diplomat ve sözde yazar-çizerlerimiz "Yunanlıları,İngilizleri, Fransızları, Almanları, ABD'yi gücendiririz gibi safsatalarla bağımsızlığımızı, yurdumuzu, ulusal birliğimizi nasıl kurtardığımızı anmayı bile sakıncalı bulmaya başladık. 24 Temmuz 'da LOZAN utkusunu bile anmaktan çekindik.
»»


CUMHURBAŞKANI'NA AÇIK MEKTUP.

Cumhurbaşkanı olarak ne siz ne de sizden sonra gelecek olanlar, türk ulusunun egemenliğinin zerresinin dahi Avrupa Birliği Devleti'nin başkenti Brüksel'e verebilir, verdirebilir..
»»


AVRUPA BİRLİĞİ KISKACINDA BİR ĞLKE:TÜRKİYE

Avrupa Birliğine karşı olmak ya da üye olmak türünde iki zıt görüş artık önemini yitirmiştir. Önemli olan, üyelik için katlanılan ağır koşullar, verilen ödünler ve sadece görüşme tarihi almayı başarı sayan anlayış biçimideki çarpıklıktır.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail