Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DIŞ POLİTİKA
<< < 1 2 3 4 5

SAVAŞ BATAĞI KARŞISINDA TÜRKİYE

Anadolu toprakları üzerindeki bir ulusun kötü,yanlış ve zararlı yönetilmek gibi bir lüksü olamaz. Bu topraklar, doğu ile batı arasındaki çelişkilerin düğümlendiği siyasal ve ekonomik çıkarlar dengesinin koruyucusu durumundadır.
»»


D.NEGU EHREV İLE AB -TÜRKİYE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE

Dr.Negu Ehrev AB-Türkiye ilişkilerine çok farklı açıdan ve daha gerçekçi olan açıklamalar getirmektedir. Eğer görevi başında olsaydı, bu denli açık konuşmazdı, bunu o da dile getiriyor. Şimdi daha özgürce düşüncelerimi size aktarıyorum diyor. Sorduğumuz sorulardan ilki şuydu:


»»


KUZEY KIBRIS, TÜRKİYE'NİN AKDENİZDEKİ KALBİDİR.

Kofi Annan'ın Kıbrıs adasını Rumlaştırma politikasını içeren önerisi, neleri getirip götürdüğü araştırılmadan bize özgü MEDYA'mız tarafından övgüyle karşılandı ve karşı çıkanlara tepki gösterildi.
»»


İTALYAN DEMOKRASİSİ ŞÖVALYENİN ELLERİNDE

Silvio Berlusconi Kim?
»»


SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI SAVINA KARŞI: BİZ OSMANLI DEĞİLİZ.

Genç Türkiye Cumhuriyetinin karşısında Batı dünyasının ikircikli davrandığına ilişkin örnekler son yıllarda kendisini daha çok belli etmeye başlamıştır. Bir bakıma Türkiye'nin kendi kendisiyle uğraşması, didişmesi, ekonomik gelişmesinin duraksaması, Batı dünyasının uzun erimli stratejisinin gereğidir.
»»


NASIL BİR DEVLET

. Kayıt dışı devletin kaynağı: 82 Anayasası
»»


DIŞİŞLERİ BAKANI İSMAİL CEM'E AÇIK MEKTUP:KÜRT SORUNU

Yabancı gözüyle Türkiye'nin sorunlarının bütün unsurları ve niteliklerinin kavranabileceğim sanmıyoruz. Bırakalım yabancı basını, kendi yetkili ve etkililerimiz de sorunlarımızın gerçek yönlerini kavrayabilmiş görünmüyorlar.
»»


SARAY-BOSNA'DAKİ DRAMIN PERDE ARKASINA İLİŞKİN BİR KONUŞMA

Ankara Milletvekili Sy. M.Vehbi Dinçerler'in 18.7.1995 günü Dünya Radyosu sabah 9 programında bir konuşmasına tanık olduk. O konuşma, Bosna-Hersek dramının perde arkasını ve güdülen ayrılıkçı politikada uzun vadede neyin amaçlandığı ve Türk dış politikasının bu konuda ne denli edilgen, devredışı kaldığını göstermesi bakımından ilgi çekici, yol göstericiydi..
»»


AVRUPA'NIN GÜVENLİK VE DIŞ POLİTİKASI

Avrupa Topluluğu (AT) ,ilerde "Birleşik Avrupa Devleti"ne mi ya da Avrupa Birliği (AB)'ne (mi dönüşecek ve AB'ye dönüşecekse nasıl dönüşmelidir konusunu işliyor Karsten.D.Vogt.
»»

<< < 1 2 3 4 5
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail