Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : HUKUK
<< < 2 3 4 5 6 > >>

CÜCELER İKTİDARINDA CÜCELEŞEN HUKUK

Çarlık Rusyasında Savaş Tutsağı olanlar ülkemizin bugünkünden daha insafflı hukukla karşılaşmışlardı. Ali Nejat Ölçen'in pederi Mehmet Arif Ölçen'in Vetluga Irmağı kitabındaki anıları bunun kanıtı.
»»


HUKUKSUZLUĞUN HUKUKU

Türkiye'mizde hukuksuzluk hukuklaştırılmıştır. Adaletsizliğin adalet, adaletin adaletsizlik olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. Hukuksuzluğun hukuklaşması yazımızda bunun kanıtlarını göreceksiniz.
»»


TARİHTE UZLAŞMA ANAYASASI YOKTUR

Siyasal partiler arası uzlaşmayla hazırlanan anayasa ulusun anayasası olabilir mi? İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek haklı. Tarihte Uzlaşma anayasaları yoktur.
»»


YENİDEN ANAYASA

Anayasalarımız da "yaz-boz" tahtasına dönüştü. Hangi ülkede anayasalar,siyasal partilerin elinde oyuncak olmuştur. Türkiye dışında bunun bir örneği var mı?
»»


AKPELEŞEN HUKUK

Hukukukumuz akepe'leşmiştir . Hukukusuzluğun hukukunu oluşturdu AKP. Buna iktidar hukuku demek gerekir. Yani akepeleşen hukuk artık adalete muhtaç hukuk durumuna dönüşmüştür. Bu hukukta haklının haksız,haksızın hajklı olması her zaman iktidarırın güdümünde olanaklıdır.
»»


BOP'UN YOL HARİTASI:ORDUSUZ DEVLET;DEVLETSİZ MİLLET;MİLLETSİZ ÜMMET

Türkiyenin Ilımlı Islam devleti olmasını amaçlayan BOP'un yol haritası,millet ve üçüncü aşama da milletsiz ümmet sürecidir. AKP iktidarı bilerek ya da bilmeyerek bu üç aşamanın gerçekleşmersini üstlenmiş görünüyor.
»»


SİLİVRİDE İŞÇİ PARTİSİ GENEL SEKRETERİ NUSRET SENEM

Hukuk siyasallaşmıştır. Yargı sorunu yargıç sorununa dönüşmüştür. Silivri'deki tutukluluk ne insanlık onuru ve ne de hukukla bağdaşıyor. Ortaçağın engizisyon koşulları yaşanmaktadır Silivri'de .
»»


CUMHURİYET SAVCISIYIM-SUÇLULURIN AVCISIYIM

Sefaletin hukuku, hukukun sefaletini yaratacaktır elbet. Ülkemiz, suç enflasyonunu yaşamaktadır. Yasalar suç üretme makinelerine dönüştürüldü.
»»


HUKUKUN SEFALETİ; SEFALETİN HUKUKU

Hukuksuzluğun hukukunu yaratılmıştır ülkemizde. Devletimiz artık hukuksuzlun devleti olmaya yolundadır.
»»


KAHRAMANMARAŞ'TASOYKIRIM YA DA İÇ SAVAŞ MIYDI?

Ulusal kırılış sürecini yaşamaya mı başladık? Devletin birincil görevi, ulusal birliği ve bütünlüğü sağlamak değil midir? Devlet bunun için var olduğunu kanıtlamak zorunda değil midir. Ne yazık ki, uzun bir süreden bu yana, Mustafa Kemal Atatürk'ün devleti, ulusal birliği zedeleyin girişimlerin içinde görünüyor.
»»

<< < 2 3 4 5 6 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail