Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : HUKUK
<< < 3 4 5 6 7 > >>

HUKUK-ADALET ÇELİŞKİSİ ve YARGIYI PAKETLEYEN ANAYASA PAKETİ

Hukuk,adaleti sağlamıyorsa ne işe yarar. Anayasa paketi hukuku adaletten koparmayı ve siyasal iktidara teslim etmeyi amaçlıyor. Adalet siyasal iktidarın kollarında can verecektir.
»»


TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİNE MEKTUP

Hayri Emrah Şimşir'in tutukevindeki yazgısı nı okuyucularımızla paylaşmayı sürdüreceğiz. Adaletin nasıl adaletsizliğe ve insafsızlığa sürüklendiğinin canlı örneğidir Hayri Emrah Şimşir.
»»


İNSAFIN O YERDE NAM'I YOK MU?

Adaletin de insaf'a gereksinimi var. Ülkemiz insaftan yoksunlaşan hukuku7n sıkıntılarını, acılarını yaşamaya başladı.j
»»


ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARIMIZ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Zihinsel özürlülük kazanç kaynağı olmamalı. Devletimiz zarar eden bankaları kurtarırken, çocuklarımızı yazgısına terk edemez, etmemelidir. Özellikle özürlü iseler.
»»


SİYASALLAŞAN HUKUK HUKUK OLMAKTAN ÇIKAR

Siyasallaşan din din olmaktan nasıl çıkarsa, ülkemizde hukuk ta siyasallaşarak hukuk olmaktan çıkmaktadır. 5271 sayılı yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu, hukukun hukusuzluğunu yaratmakta ve Ergenekon operasyonlarına hukuksal maske oluşturmaktadır. Belki de bu yasa, Ergenekon Operasyonları projesine kapıyı açan anahtar olması için hazırlandı.
»»


MAHDUMLAR ve MAHKUMLAR CUMHURİYETİ

Ülkemizde hukuk, suçsuzları suçlu ve suçluları suçsuz yapmanın aracına mı dönüşüyor kuşkusu zihinlerde yer etmeye başladı. i
»»


BİR BAKAN ve İKİ ÇOCUK

Bir zamanlar Türkiye'de Mustafa Kemal'in devleti ve o Devletin Bakan'ları vardı.
»»


ADALETSİZ VE KALKINMASIZ PARTİ: AKP

İslam'ı siyasallaştırma sürecinin son örneğini sergileyen AKP, iktidarı türban uğruna ne adalete ve ne de ekonomiye sahip çıkmak yerine bu iki yaşamsal olguyu dışmamaktadır. 2009 yılındaki kaosun tahumlarını attığının ayırdında bile değil AKP
»»


DERİN DEVLETİN ANAYASAL KAYNAĞI: 12 EYLÜL 1980

12 Eylül 1980 askeri müdahelenin yapısal sorunlarını AKP iktidarıyla daha somut biçimde yaşamaya başladık. Ulusu devletin buyruğunda gören 82 Anayasası aynı zamanda derin devletin de yaratıcısı oldu.
»»


KİŞİYE ÖZEL YASA OLUR MU?

Adalet Kalkınma Partisi (AKP) iktidarında kişiye özel yasa olur mu, sorusunun yanıtını Gürkut Acar veriyor. Kişiye özel yasa ve kararnameler çıkarılmakta, yasama ve yürütme koalisyonu ülkeyi yönetmektedir. Yargı da etkisizleşirse, bunun adı sefaletin oligarşisi ya da oligarşinin sdefaleti olacaktır.
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail