Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İÇ POLİTİKA
<< < 1 2 3 4 5 > >>

12 EYLÜL 1980 ÖNCESİNİN FAZŞİZMİ

12 Eylül 1980 öncesinin faşizmi Milliyetçi İktidar tanımıyla başlamış ve kanlı olayların giderilmesi yerine sürüp gitmesine neden olmuştur. Türkiye'mizin Mustafa Kemal-İsmet İnönü sonrasında devlet adamı yetiştirememesinin doğal sonucuydu 12 'Eylül 1980 öncesinin faşizmi ve 2000'li yıllarda da faşizmi hukuklaştıran süreci yaşamaya başlamıştır ülkemiz.
»»


12 EYLÜL 1980' EVET SONRASINA HAYIR

12 Eylül 1980 Darbesi nedeniyle .Orgeneral Kenan Evren'den önce siyasal parti genel başkanı Demirel,Türkeş ve Ecevit'i suçlamak gerekir kanlı olayları önlemeyi amaç almak yerine zıtlaşmayı sürdürdükleri için.
»»


EMPERYALİZMİN GÜVENCESİ: TOPLUMA KORKU SALAN FAŞİZM

2000'li yıllarda başlayıp sürüp giden AKP iktidarının faşizm kendi hukukunu yaratan o iktidarın siyasal güvencesini üstlenmiş görünüyor. Ulusun devletine devletin ulusuna güvenmesinin kaynağını AKP iktidarının faşizminde o faşizmin çarpık hukukunda aramak gerekir.
»»


TÜRKİYE'Yİ BEKLEYEN FELAKET:KITLIK EKONOMİSİ

Kırsal alanda kentlere olağanüstü göç olayı ülke ekonomisinin darboğazlerını oluşturan nedenlerden biridir. Kapıda bekleyen kıtlık ekonomisi kimseyi ilgilendirmiyor Devlet gibi toplum da borç ile bor çödeme sürecine sürüklendi.
»»


EMPERYALİZME SÖVMEK YANLIŞ KENDİMİZİ SAVUNMAK GEREKİR

Emperyalizme karşı sövmek çaresiz kalmak, ona teslim olmak demektir. Aslında emperyalizme karşı kendimizi savunmanın araçlarını yaratmamız gerekir.
»»


TÜRKİYE İÇ SAVAŞIN EŞİĞİNDE

TBMM'de kabul gören 6551 sayılı yasa ile ülkemizi bölüp parçalamaya yeltenen PKK gibi ABD'nin milis güçleriyle anlaşma yapmayı meşrulaştıran bir ihanet belgesidir.
»»


VATAN PARTİSİ GEREKSİNİMDİR

Ulus ve devlet bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize hiç bir siyasal parti sahip çıkmayı amaçladığı ve kısır tartışmaların dışına çıkamadığı için bir gün Vatan partisi doğacaktı. Misak-ı Milli sınırlarımızın kuşattığı toprağımıza sahip çıkmanın dışında kalan tüm sorunlar teferruattır, ayrıntıdır.
»»


1150 ODALI KAÇ-AK SARAYDA GİZLENEN AMAÇ

Kaç-ak saray aslında Başkanlık düzenine geçildiğinde stratejik bakanlıklar yerleşecek ve R.T.Erdoğan bakanlar Kurulunun da Başkanı olacak. Saray yapımına harcanan kaynaktan daha sakıncalıdır bu.
»»


ERMENİLERİ KESTİK Mİ?

Ermeni kökenli yurttaşlarımız silahlanarak Osmanlı Devletine isyana kalkışmasaydı ülkeden kovulurlar mıydı. Her devlet kendisini, ulusunu ve toprağını korumak zorundadır? Bu kan dökmeyi gerektirse de.
»»


SÜBYE

15 Temmuz 2015 günü TBMM'de onaylanan 6551 yasa PKK ve onun suç olmaktan çıkarmaktadır. İhanetin suçsuzluğunun kabulüdür bu.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail