Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İÇ POLİTİKA
<< < 1 2 3 4 5 > >>

EMPERYALİZMİN GÜVENCESİ: TOPLUMA KORKU SALAN FAŞİZM

2000'li yıllarda başlayıp sürüp giden AKP iktidarının faşizm kendi hukukunu yaratan o iktidarın siyasal güvencesini üstlenmiş görünüyor. Ulusun devletine devletin ulusuna güvenmesinin kaynağını AKP iktidarının faşizminde o faşizmin çarpık hukukunda aramak gerekir.
»»


TÜRKİYE'Yİ BEKLEYEN FELAKET:KITLIK EKONOMİSİ

Kırsal alanda kentlere olağanüstü göç olayı ülke ekonomisinin darboğazlerını oluşturan nedenlerden biridir. Kapıda bekleyen kıtlık ekonomisi kimseyi ilgilendirmiyor Devlet gibi toplum da borç ile bor çödeme sürecine sürüklendi.
»»


EMPERYALİZME SÖVMEK YANLIŞ KENDİMİZİ SAVUNMAK GEREKİR

Emperyalizme karşı sövmek çaresiz kalmak, ona teslim olmak demektir. Aslında emperyalizme karşı kendimizi savunmanın araçlarını yaratmamız gerekir.
»»


TÜRKİYE İÇ SAVAŞIN EŞİĞİNDE

TBMM'de kabul gören 6551 sayılı yasa ile ülkemizi bölüp parçalamaya yeltenen PKK gibi ABD'nin milis güçleriyle anlaşma yapmayı meşrulaştıran bir ihanet belgesidir.
»»


VATAN PARTİSİ GEREKSİNİMDİR

Ulus ve devlet bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize hiç bir siyasal parti sahip çıkmayı amaçladığı ve kısır tartışmaların dışına çıkamadığı için bir gün Vatan partisi doğacaktı. Misak-ı Milli sınırlarımızın kuşattığı toprağımıza sahip çıkmanın dışında kalan tüm sorunlar teferruattır, ayrıntıdır.
»»


1150 ODALI KAÇ-AK SARAYDA GİZLENEN AMAÇ

Kaç-ak saray aslında Başkanlık düzenine geçildiğinde stratejik bakanlıklar yerleşecek ve R.T.Erdoğan bakanlar Kurulunun da Başkanı olacak. Saray yapımına harcanan kaynaktan daha sakıncalıdır bu.
»»


ERMENİLERİ KESTİK Mİ?

Ermeni kökenli yurttaşlarımız silahlanarak Osmanlı Devletine isyana kalkışmasaydı ülkeden kovulurlar mıydı. Her devlet kendisini, ulusunu ve toprağını korumak zorundadır? Bu kan dökmeyi gerektirse de.
»»


SÜBYE

15 Temmuz 2015 günü TBMM'de onaylanan 6551 yasa PKK ve onun suç olmaktan çıkarmaktadır. İhanetin suçsuzluğunun kabulüdür bu.
»»


KİM HAİN?

Hiç bir ulus ülkesinde bizdeki kadar hain yetiştirmemiştir.Cumhuriyetin sağladığı olanaklarla iktidara gelip te Cumhuriyete karşı olmak sadece nankörlük değil aynı zamanda yurda ihanettir.
»»


SORU VE YANITLARIYLA DERSİM GERÇEĞİ

Kürt kökenli yurttaşlarımızı ileri sürerek kuruluş sancılarını çeken Cumhuriyetime alçakça silahlı saldırı ancak silahla önlenebilirdi.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail