Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İÇ POLİTİKA
<< < 3 4 5 6 7 > >>

AKP SONRASI TÜRKİYE

AKP Ulusun devletine,Devletin ulusuna güvenini yok eden en zararli iktidar partisi olarak tarihimizde kara sayfalarında yer alacaktır.
»»


MİSAK-I Millî Andı

Yurdumuzdan bir karşı toprağımızı almaya girişenin ellerini kırarız.
»»


TBMM'DE ÖZERKLİK SORUNU,1920

Ülkemizde yaşayanların tümü İstiklâli Millî temelinde birliktedirler. 1920'lerde TBMM'de bu düşünce ulusal birliğin temeliydi.
»»


ÇANKAYA YARGILANMALI,DEVLET SAHİPSİZ

Çankaya'daki kişi Devletimize sahip çıkmamakta görevini dikkate almamakta, ülkedeki karmaşaya seyirci kalmaktadır. Faşizmi n hukukunu oluşturan yasaların tümünü onaylamıştır. Yargı karşısında bunun hesabını vermelidir.
»»


ÜLKEYİ KURTARACAK EKONOMİK YOL HARİTASI

Siyasal,yönetsel ve ekonomik bağımzızlığın koşulu dış boçtan kurtulmak ve dış kredileri geri ödeyen yatırımlarda kullanabilmektir. Bunu sağlayacak siyasal iktidarı Türkiye yeniden yaratabilmelidir. ABD-AB emperyalizmi karşısında kendisini koruyabilmesi için.
»»


ÜÇ MUSTAFA KEMAL

Devrimci Mustafa Kemal, Bilim Adamı Mustafa Kemal ve Devlet Adamı
Mustafa Kemal.
»»


Dr.REŞİT GALİP HAKKINDA BAŞBAKANIN GERÇEK DIŞI YAKIŞTIRMALARI

Başbakan R.T.Erdoğan'ın Mustafa Kemal dönemine kin, nefret 'ten arınmadığı için Dr.Reşit Galip'i o dar çerçeve içinde nitelemeye çalışmış. O nedenle Dr.Reşit Galip'i Prof. Ahmet Saltık'ın kalemiyle bir kez daha saygı ve özlemle analım.
»»


SY:SUPHİ GÜRSOYTRAK'IN ARDINDAN

Suphi Gürsotrak, Mustafa Kemal'in Planlı Sanayileşmesinin savunucucusu, aklını, düşüncesini yurtseverlikle bütünleştirmiş ve içinde yer aldığı 27 Mayıs 1960 devriminin yarattı Devlet Planlama Teşkilatına sahip çıkmanın öncülüğünü üstlenmişti..Genç yaşta aramızdan ayrılması ülkemizin öemli kaybıdır.
»»


İNANÇLARA SAYGI VE ÖNCELİK

Cumhuriyet dönemi sona erdi artık İslamî esaslar geçerli olacakyıllar ,demişti. Ülkemizi bugün Cemaat-AKP çar tışmasının girdabına bu düşünce mi sürükledi? Çünküİslam dünyasında birbirini boğazlamayan iki komşu ülke yok.
»»


AKP Milletvekillerine

AKP İktidarının ülkeyi karmaşaya sürükleyen yanışlarındaki sorumluluğun bilincindemir acaba AKP'nin milletvekilleri. Prof.Özdemir'in bu yazısını okumalılar.
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail