Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İÇ POLİTİKA
<< < 3 4 5 6 7 > >>

TARIMDA YIKIM, VAROŞLARI,VAROŞLAR DA AKP'Yİ DOĞURDU

Ülkemizde Tarım çökerse her şeyimizi yitiririz. Kendisini besleyemeyen bir Türkiye emperyalizmin kucağında ölüme mahkum olur
»»


İŞÇİPARTİSİNE DÜŞEN GÖREV

SK'nın başbakan olarak RTE'nin CB seçimine verdiği katılma kararı Anayasa Mahkemesi uygun görerek ı ulusal iradenin gaspını onaylamış ve kendisiyle çelişkiye düşmüştür. Anayasanın ulusal iradenin gaspını uygun bulması hukukun eşitlik ilkesini hiçe saymaktır o nedenle nedeniyle hukuk ve ahlak dışı bu seçim bir siyasal parti tarafından da boykot edilmeli. Bu parti İşçi partisi olabilir..
»»


AKP SONRASI TÜRKİYE

AKP Ulusun devletine,Devletin ulusuna güvenini yok eden en zararli iktidar partisi olarak tarihimizde kara sayfalarında yer alacaktır.
»»


MİSAK-I Millî Andı

Yurdumuzdan bir karşı toprağımızı almaya girişenin ellerini kırarız.
»»


TBMM'DE ÖZERKLİK SORUNU,1920

Ülkemizde yaşayanların tümü İstiklâli Millî temelinde birliktedirler. 1920'lerde TBMM'de bu düşünce ulusal birliğin temeliydi.
»»


ÇANKAYA YARGILANMALI,DEVLET SAHİPSİZ

Çankaya'daki kişi Devletimize sahip çıkmamakta görevini dikkate almamakta, ülkedeki karmaşaya seyirci kalmaktadır. Faşizmi n hukukunu oluşturan yasaların tümünü onaylamıştır. Yargı karşısında bunun hesabını vermelidir.
»»


ÜLKEYİ KURTARACAK EKONOMİK YOL HARİTASI

Siyasal,yönetsel ve ekonomik bağımzızlığın koşulu dış boçtan kurtulmak ve dış kredileri geri ödeyen yatırımlarda kullanabilmektir. Bunu sağlayacak siyasal iktidarı Türkiye yeniden yaratabilmelidir. ABD-AB emperyalizmi karşısında kendisini koruyabilmesi için.
»»


ÜÇ MUSTAFA KEMAL

Devrimci Mustafa Kemal, Bilim Adamı Mustafa Kemal ve Devlet Adamı
Mustafa Kemal.
»»


Dr.REŞİT GALİP HAKKINDA BAŞBAKANIN GERÇEK DIŞI YAKIŞTIRMALARI

Başbakan R.T.Erdoğan'ın Mustafa Kemal dönemine kin, nefret 'ten arınmadığı için Dr.Reşit Galip'i o dar çerçeve içinde nitelemeye çalışmış. O nedenle Dr.Reşit Galip'i Prof. Ahmet Saltık'ın kalemiyle bir kez daha saygı ve özlemle analım.
»»


SY:SUPHİ GÜRSOYTRAK'IN ARDINDAN

Suphi Gürsotrak, Mustafa Kemal'in Planlı Sanayileşmesinin savunucucusu, aklını, düşüncesini yurtseverlikle bütünleştirmiş ve içinde yer aldığı 27 Mayıs 1960 devriminin yarattı Devlet Planlama Teşkilatına sahip çıkmanın öncülüğünü üstlenmişti..Genç yaşta aramızdan ayrılması ülkemizin öemli kaybıdır.
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail