Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İDEOLOJİ
<< < 2 3 4 5 6 > >>

AKP'YE EĞİK CUMHURİYET'E DİKBAŞ'LAR

AKP iktidarını "faşizm" olarak eleştirmek faşizmi küçümsemek demektir. Oysa faşizm, devleti ciddiye alır. AKP ne ulusu ve ne de devleti ciddiye almayan bir parti.
»»


YAPAY KAHRAMANLAR ÜLKESİ:TÜRKİYE

Her darbe ülkede bir yapay kahraman yarattı. Kimler mi?
»»


CHP,CUMHURİYETİMİZE NASIL SAHİP ÇIKABİLİR?

Cumhuriyetime pervasızca saldırıyorlar. Anayasa ileb bunun hukukunu yaratmaya yelteniyorlar. CHP Cumhuriyetimize yenideb sahip çıkmanın göreviyle başbaşadır.
»»


KEMALİST DİKTATÖRLÜK KONUSU

Her devlet diktatördür. Demokrasi de bir bir devlet biçimi olarak diktatörlüktür.
»»


KENYAPİTHECUS'LARIN SONU

14 milyon yıl önce yaşamış Kenyapithecus'lar iktidarı nasıl bir iktidardı? Merak ediyor musunuz. Bugüne bakınız.
»»


YENİDEN ANAYASA

Anayasalarımız da "yaz-boz" tahtasına dönüştü. Hangi ülkede anayasalar,siyasal partilerin elinde oyuncak olmuştur. Türkiye dışında bunun bir örneği var mı?
»»


CUMHURİYET GAZETESİNDE YANLIŞ YAZI

Cumhuriyet gazetesinde yanlış yazı Deniz Kavukçuoğluna ait. Ulusalcılığı ayırımcılık ve iki boşalmış bir kavram olarak niteliyor. Bunula yetinmiyor meğer ulusalcılığı kapitalizm üretmiş. Oysa kapitalizm öncesi vardı ve uluslaşmanın kaynağını oluşturuyordu. O kavram emparyalizme karşı savunma araçları arasında en geçerli ve etkin olanıdır. Batı emperyalizminde ulusalcı olmayan tek bir devleti gösteremerzisiniz.
»»


BOBBİTT'İN PİYASA DEVLETİÇÖKERKEN

Ulusun devleti piyasa için değil ulus için var olmak zorundadır. Beyaz Saray (ABD) danışmanı olan Dobbitt, piyasa devletinin nasıl nbir devlet anlatan kitabını, Federal Almanya'nın eski bakanlarından Erhard Epplar, bakınız nasıl eleştiriyor.
»»


AKP İKTİDARINA KIRMIZI HAT

Adaletsiz ve kalkınmasız parti olmuştur AKP. Mustafa Kemal Atatürk'e ve O'nun ulusalcu ulus devletinin Cumhuriyetine karşıtlığı Mustafa Kemal'e gereksinim duymamızı yaratıyor. İyiki Mustafa Kemal'e kaşılar. Kendilerini kutlamak gerekir, ulusunmuzu dahaçok Mustafa Kemal'e yaklaştırdığı O'na olan özlemi, gereksinimi yarattığı için.
»»


KÜRESEL KAPİTALİZM,DOĞA,TOPLUM ve EMEK

Küresl Kapitalizm doğayı da tahrip ettiğinin acaba farkında mıdır. Doğa ile birlikte kendisi de yokolacak.
»»

<< < 2 3 4 5 6 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail