Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İDEOLOJİ
<< < 3 4 5 6 7 > >>

YENİ BİR ÇAĞIN DOĞUŞU MU?

Yeni bir çağ neoliberalizmin batışıyla mı doğacak, konusu irdelenmektedir. bu yazda
»»


ÜÇ BÜYÜK DEV:Mustafa Kemal Atatürk,Karl Marx,Albert Einstein

Üç büyük dev'in ortak niteliği zamanı ölçmesini bilmesi ve zamanı ne zaman, nasıl kullanılacağını bilmeleri bunu tarih,devrim,evren boyutunda kullanmanın gizini ortaya koyabilmeleriydi.
»»


KILIÇTAROĞLU'NUN SOL'U SAĞNDA MI?

CHP sağa yeşil ışık yakarsa, sol da ona kırmızı ışıkla yanıt verir. Kara çarşaflılara takılan altı ok geriye dönüp partiye saplanmadı mı?
»»


21.YÜZYILIN MUSTAFA KEMAL'İ

Mustafa Kemal bir birey değil, bir sistemdir ve 21.yüzyılın sorunlarının çözümünü sağlayacak olan öğretinin kendisidir. Bu öğreti, emperyalizmin etki alanındaki yoksullaşan ülkelerie esin kaynağı olacaktır.
»»


RTÜK BAŞKANI SEÇİLEN PROF:DAVUT DURSUN'A AÇIK MEKTUP

RTÜK Başkanı seçilen Prof. Davut Dursun bağnaz mıdır? Kendisine gönderdiğimiz yazıya yanıt alamadık. O yazıdaCumhuriyete ve Cumhuriyet'in laiklik ilkesine eleştiri yönellten iki makalesindeki temel yanlışlıkları dile getirmiştik. O temel yanlışlıklar, bilim dışı hatta dürüstlük dışıydı. Kendisi RTÜK başkanı seçilmeseydi, onu yanlışlıklarıyla başbaşa bırakır, önemsemezdik. Fakat..
»»


TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ADD TOPLULUĞU ÇALIŞTAYI

Gençlerin ülke sorunlarını çözebilmelerinin kaynağı Kemalizm'dir. Ülkemizin içine sürüklendiği sorunların tümü, Mustafa Kemal'in kazanımlarına sırtını dönen siyasal iktidarlrın yanlışlıklarından kaynaklanmıştır. Genç kuşaklara sorunları çözümsüzleşen bir Türkiye bırakmanın sorumluluğu hepimizindir.
»»


AKP'NİN KAYNAĞI:TÜRK-İSLAM SENTEZİ

Devlet Planlama Teşkilatında 1983 yılında hazırlanan Milli Kültür Raporu, din temeline dayalı eğitim ve yönetim biçiminini alt yapısıyla bugünkü AKP iktidarını yaratmıştır. O raporr'un hazırlandığı dönemde Turgut Özal,başbakan, kardeşi Yusuf Bozkurt Özal'da DPT Müsteşarı idi. 12 Eylül 1980 askeri darbe bugünün gerici ve şeriat yanlısı kadrolara iktidarın kapılarını açmıştır.
»»


ATAOL BEHRAMOĞLU'NA MEKTUP

Atasol Behramoğlu da Kemalizm'in aydınlanma ile bire bir olmadığını söylüyor. Bilim en gerçek yol gösterici değilse, aydınlanma masıl gerçekleşir?
»»


ISLAM DÜNYASINDA MUSTAFA KEMAL

Aydınlanma sürcini özümseyemeyen gerici kadrolar Mustafa Kemal'in devrimlerini sinsice sürdürürken, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarında açıktan açığa, prvesızca sergilemeye koyuldular. Oysa Mustafa Kemal, Islam Dünyasında, saygıyla anılmaktadır.
»»


MUSTAFA KEMAL'İ ÖĞRENMEK

Mustafa Kemal, 21.yüzyılın öğretisidir. O öğreti, yoksul bırakılan ülkelerin emperyalizm karşısında kendisini nasıl savunacağını ve doğal kaynaklarını, işgücü potansiyelini nasıl harekete getirceğini ve bilimin öncülüğünde tolumsal ve ekonomik kalkınmasını nasıl gerçekleştireceğinin teori ve pratiğini betimlemektedir .
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail