Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : KÜLTÜR
<< < 5 6 7 8 9 10

TÜBİTAK TA MI BİLİMDIŞI?

5 Nisan kararlarının ekonomimizi esenliğe kavuşturmayacağına ilişkin eleştirilerimiz, Türkiye Sorunları dizisinde pek çok kez kanıtlarıyla ele alındı. Özellikle TÜBİTAK, o kararlara tüm öteki kurum ve kuruluşlardan daha çok titizlikle uymalıdır... Farmakoloji anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Kazım Türker'in istifa mektubunu okuyan bir kimse, TÜBiTAK'ın da bilim ve tekniğin değil, siyasal bulutlardan gelen rüzgarların etkisinde kendisine yön veridğini görür.
»»


"KİRLENEN TÜRKİYE

Türkiye'miz kirlenmektedir.Ağır bir suçlama mı bu? Ya da ülkenin durumunu betimleyen bir özetleme mi?Olaya neresinden bakılırsa bakılsın, böylesi bir betimlemeye katılanların çoğunlukta olduğu görülecektir.
»»


ANA GİRİŞ KAPILARINDA TÜRKİYE

Türkiye’yi yeterince tanıyabilmiş değiliz. Doğal ve tarihsel değerlerimizi,arta kalan anıtları bulup, kurtarıp, günümüz gerçeklerine uygun biçimleriyle, yaşatmaya zorunluyuz.
»»


AZ OKUYAN ÇOK SUÇ İŞLEYEN ÜLKE: TÜRKİYE.

Türkiye'de yayımlanan kitap sayısı 1991'de her 1 milyon kişiye 110 adet düşerken bu sayı komşumuz Bulgaristan'da 363 ve Yunanistan'da 400 idi. Oysa ülkemizde bu sayı 1970'li yıllarda 190 dolayındaydı. Neden daha az kitap okuyor daha çok suç işliyoruz. Bunun yanıtını bulacaksınız bu incekemede. Dinci kadroların belirttiği gibi laiklik temeline dayalı eğitim sistemiyle hiç ilgisi yok.
»»

<< < 5 6 7 8 9 10
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail