Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : EĞİTİM ve ÖĞRETİM
<< < 3 4 5 6 7 > >>

BİR KİTAP: KAÇIN DEMOKRASİ GELİYOR

Banu Avar'ın Kaçın Demokrasi Geliyor kitabı, aslında özgürlükten korkanları anlatıyor.
»»


FERİT OĞYUZ BAYIR'I ANMAK

Ferit Oğuaz Bayır gibi öğretmenlerimiz çoğunlukta olabilseydi Türkiyemizde çıkar düşkünü kindar gericiler iktidar olabilir miydi?
»»


HEM ELİM SIKILDI HEM CANIM

İlerici ile gerici arasında fark var mı sorusunun yanıtını bulacaksınız Hocamız Hami Karslı'nın bu yazısında:
»»


Vietnam ULUSAL KAHRAMANIN KAYBETTİ

Fransa'nın ardından ABD'nin saldırısına karşı ülkesini savunan Vo Nguyen Giap 102 yaşında gözlerini yumarken ardında Mustafa Kemal Atatürk gibi ülkesini göz yaşları içinde bıraktı.
»»


TARİH POZİTİF BİLİM DALIDIR

Tarihsel olaylar kendi zamanının koşulları içinde incelenir. O koşulları tanımadan, tarihsel olayın da tanınması olanak dışıdır. Tarih biliminin deterministik özelliğini yok saymak olanak dışıdır.
»»


İTÜ'DE ÇÖPE ATILAN MAKETLER

Depreme dayanıklı yapı tipinin maketleri bir üniversitede çöpe atılıyorsa...
»»


CEHALETE KARŞI BİLİM

Islam dünyası bilime karşı cehalet içindedir. Oysa cehalete karşı bilimden yana olmayı seçebilmeli. Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklik ilkesi cehalete karşı bilimi seçen ilke olduğu içindir ki, çağdaşabilmekteyiz. Nev yazık ki, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ülkeyi yeniden cahaletin karanlığına doğru sürüklemektedir.
»»


HOCASI STALİN'İN OĞLUNA KIRIK NOT VERİRSE

Stalin'in bir üstün niteliği belirmektedir Mehmet Perinçek'in inceleme yazısında. Oğluna kırık not veren hocayı haklı bulmakta.
»»


EZBERSİZ; SORGULAMAYA DAYALI EĞİTİM

Eğitim, bilgilerin yaşama uygulanması sanatıdır . Yaşam becerilerini kazanmaktır. Ezbere dayanmayan, tersine sorgulamaya dayalı eğitime gereksinim var.
»»


BİLİM TOPLUMU

Bilgi toplumu yerine bilim toplumu. Bilim aynı zamanda biligiyi üretir. Bilim toplumu , bilimsel düşünceyi "neden-nasıl" sorunsalı ile bütünleştirir. Ülkemizin iş gücü potansiyeli ve genç nüfusu bilim toplumu olmasının temelini oluşturabilir. Ne var ki köhnemiş eğitin düzenini bilim toplumunu yararacak koşullara ulaştırabilelim.
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail