Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ÖĞRETİM KURUMLARI
<< < 1 2

AKP'NİN KAYNAĞI:TÜRK-İSLAM SENTEZİ

Devlet Planlama Teşkilatında 1983 yılında hazırlanan Milli Kültür Raporu, din temeline dayalı eğitim ve yönetim biçiminini alt yapısıyla bugünkü AKP iktidarını yaratmıştır. O raporr'un hazırlandığı dönemde Turgut Özal,başbakan, kardeşi Yusuf Bozkurt Özal'da DPT Müsteşarı idi. 12 Eylül 1980 askeri darbe bugünün gerici ve şeriat yanlısı kadrolara iktidarın kapılarını açmıştır.
»»


ISPARTA'DAKİ ÜNİVERSİTE MEDRES Mİ?

Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesini'nin rektörü acaba o üniversiteyi medreseye mi dönüştürmek mi istiyor. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) genel merkeziyle ortaklaşa düzenledikleri iki günlük toplantıyı 24 saat kala iptal etmesinin nedenini açıklayabilir mi? Bir üniversite kendi dışındaki etkilere bu denli boyun eğerse orada bilim ve düşün özgürlüğünü kendi eliyle boğmuş olmaz mı?
»»


BİLİM ADAMI OLMAK

Üniversitelerimiz sadece meslek adamı yetiştiren kurumlar olmnamalıdır.
»»


AKP İKTİDARI VE ÜNİVERSİTELER.

Toplumu dönüştürmek, rejimi değiştirmek isteyenlerin göz diktikleri temel alan eğitimdir. Eğitim, her alandaki gelişmelerin temel etmenidir. Bu nedenle, seksen yıllık Cumhuriyet döneminde, toplumu çağcıl dönüşüme sokmak isteyenler ile çağın karanlığına sürüklemek isteyenler bu alanda sürekli savaşım vermişlerdir.
»»


TÜBİTAK GİBİ BİLİM KURULUŞLARI ÖZERK KALMAMALI MI?.

Son günlerde Hükümet ile ülkemizin yükseköğrenim kurumları ve saygın bilim kuruluşu olan TÜBİTAK arasında ortaya çıkan tartışma kendi mecrasından çıkarılarak MEDYA'nın elinde kavga alanına çekilmeye çalışılmaktadır.
»»

<< < 1 2
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail