Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : SOKRATES
<< < 2 3 4 5 6 > >>

SOKRATES İLE "NEDEEN-NASIL" ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bir toplum ver toplumu yöneten kadrolar "neden-nasıl" sorusuna kapanırsa, geleceğin karanlığında kaybolurlar. Çağımızuın bilimsel ve teknolojik çelişmesinin dışında kalan uluslar tarihin karanlığında kaybolacaklar.Bu konuyu görüşmemizin Sokratesle görüşmemizin neden var.
»»


SOKRATES İLE ACABA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Kararlarında acaba kuşkusuna kapılmayan ne bilim adamı olabilir ve ne de devlet adamı! Özgür düşüncenin kaynağıdır acaba. Sokrates'in bu konuda ne düşündüğünü öğrenmek istemez misiniz?
»»


SOKRATES İLE HAK-HUKUK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Haktan yana olmayan hukukumuz nereden kaynaklanıyor? Hukukusuzluğun hukukunu yaşıyoruz. Sokrates bu konuda ne düşünüyor. Mereak ediyor musunuz?
»»


SOKRATES İLE YADSIMA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Gerçekler neden yadsınır? Yanlışın doğru, doğrunun yanlış sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Gerçekler onun için yadsınıyor. Söyle bize Sokrates ..
»»


SOKRATES İLE ÖZGÜRLÜK ÜZERİNR SÖYLEŞİ

Neden özgür değiliz. Özgürlüğü elde etmek özgürlüğüne neden sahip olamıyoruz. Bizlerin kusuru mu bu?
»»


SOKRATES İLE YETKİNLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Yetkili oldukları halde bizleri yönetenler yetkin değiller. Nedenini öğrenmek istemez misiniz. Sokrates ile söyleşimizi okumanız gerekir.
»»


SOKRATES İLE SEZGİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Dogmalar sezgiyi zihnin dışına itiyor olmalı ki ülkemizi son yıllarda yönetenlerin zihninde sezginin kırıntısını bile göremiyoruz .
»»


SOKRATES İLE GÜÇ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Siyasallaşan güç hak hukuk ilkelerini yok sayarsa faşizmin kaynağını oluşturur. AKP iktidarı ülkemize bu süreci yaşatmaya başlamıştır.
»»


SOKRATES İLE İKNA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

İkna etmek yerine ispatlamak gerekir. Bizleri yönetenler neden ikna yöntemini kullanıyır. Savlarını kanıtlayamadıkları için.
»»


SOKRATES İLE BAĞNAZLIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Ülkemizde bağnazlık bir yöntem olarak mı kullanılıyor, yoksa bizleri bağnazlar mı yönetiyor. Sokrates ile söyleşimizi merak ediyor musunuz.
»»

<< < 2 3 4 5 6 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail