Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : SOKRATES
<< < 3 4 5 6 7 > >>

SOKRATES İLE HUKUK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Türkiye'de hukukun hukuksuzluğu süreci başlamış ve 2005 yılında çıkarılan 5271 sayılı yasahemen tümü, 5271 sayık yasa ile bgündeme girebilmiştir . 5271 sayılı yasa, Ergenekon operasyonlarının başlatılmasını sağlayanyasadır. Ergenekon projesinin yürürlüğe koyabilmek için 5271'e gereksinim vardı. AKP iktidarı bunu gerçekleştordi
»»


SOKRATES İLE MANTIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bizleri yönetenler neden bu denli mantıksız. Mantık onlar için bir araç mı ki, böylesi kötüyekullanıyorlar? Söyle bize Sokrates, mantıklı olmak bu denli güç mü?
»»


SOKRATES İLE CUÇ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Ülkemizde suçlu olmayan kimse kalmadı. De4vlet suç ürtetme makinesine dönüştü, Söyle bize Sokrates,
»»


SOKRATES İLE BAĞNAZLIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bizleri bağnazların yönetmesi için mi onları seçiyoruz. Yoksa bizler de mi bağnazıs. Söyle bize ir?Sokrates bağnazlık ne demektş
»»


SOKRATES İLE ÖFKE ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Öfke zihindeki çelişkiye tahammülsüzlük müdür? O çelişkiyi başkaları sezinlediği zaman mı insan öfkelenir; ya da bir araç mı?Söyle bize Sokrates nedir öfke.
»»


SOKRATES İLE ÇELİŞKİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Zihnimize musallat olan çelişkilerden nasıl kurtuluruz?. Bizleri yönetenler, çelişkiyi araç olarak mı kullanıyor ya da çelişkisiz düşünmekten yoksunlar mı? Söyle bize Sokrates. Çelişkisiz nasıl düşünebiliriz?
»»


SOKRATES İLEHOŞGÖRÜ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Sokrates; neden bizleri hoşgörüsüzler yönetiyor? Onları hoşgörülü yapmak olanaklı mıdır? Neden hoş görüsüzler. Demokrasi kültürleri mi yeterli değil? Hoşgörüsüzlüğü yöntem olarak mı kullanıyorlar. Söyle bize, hoşgörü ne demektir, sonradan edinilir mi? Yoksa bizler de mi hoş görüsüsüz?
»»


SOKRATES İLE SİYASET ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Siyaset nasıl olmalı, daha doğrusu nasıl olmamalı? Ülkemizdesiyasetin nasıl olmaması gerektiğini öğrenmek istemez misini? Sokrates ile bu konuda ki söyleşimizi okumalısınız. Siyaset halkı kandırmanın aracı olmamalı. Siyaset halk için, halkla birlikte kimi zaman halka rağmen onun uzun erimli çıkarlarını korumak için yapılmalıdır.
»»


SOKRATES İLE KANI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bizleri yanlış kanılarıla yönetenlerin zihinlerindeki yanlış kanılar nereden kaynaklanıyor.Onların kanılarındaki aymazlığı,gereksizliği,geçersizliği nasıl kanıtlayabiliriz, söyle bize Sokrates.
»»


SOKRATES İLE SAPLANTI ÜZERİNE SÖYLELİ

Bizleri yönetenler niçin saplantılı. Onları saplantılarından kurtarmak olanaklı mıdır. Düşünmekten yoksun oldukları için mi, saplantıya saplanıp kalıyorlar. Ya da saplantı onlar için yöntem mi? Doğrunun doğru mu, gerçeğin gerçek mi olduğunu bilemez olduk. Yoksa bizlerde mi saplantılıyız? Söyle bize..
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail