Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : TARİH
<< < 1 2 3 4 5 > >>

TARİH KENDİ KOŞULLARINDAN SOYUTLANAMAZ

Tarih pozitif bir bilim dalıdır ve geçmiş zaman kendi koşulları bağlamında yorumlanabilir ve her yorum ön yargısız olmak zorundadır. İrfan Akalp "Kemalizmin Altı Oku" başlıklı iletisinde bu koşullara uymamıştır.
»»


HOCASI STALİN'İN OĞLUNA KIRIK NOT VERİRSE

Stalin'in bir üstün niteliği belirmektedir Mehmet Perinçek'in inceleme yazısında. Oğluna kırık not veren hocayı haklı bulmakta.
»»


YAKIN TARİHİMİZDEN HABERSİZ HABERCİ VE BENZERLERİNE YANIT

AKP'yi aklamanın yolu İnönü dönemini karalamayı gerektiriyor . Yakın tarihimizden habersizler, heykellerin üzerine kakalarını salıveren kargalara benziyorlar.
»»


YAPAY KAHRAMANLAR ÜLKESİ:TÜRKİYE

Her darbe ülkede bir yapay kahraman yarattı. Kimler mi?
»»


İSRAL'İN KURULUŞUNA KATKI

İsrail,Osmanlı devletinin aymazlığından yararlanarak kuruldu. İşte, Mecisi Mebusan (1911) tutanaklarından olayın iç yüzü.
»»


KEMALİST DEVRİMİN ÖNCÜ KURULUŞLARI

Kemalst Devrim'in öncü kuruluşları ,Hakevleri,Köyenstitüleri, Dil ve Tarih Kurumları idiler. Geri siyasal iktidar önce bu kuruluşları yoketmeyi amaç aldılar.
»»


TÜRK'Ü SİLERKEN, SİLİNİRSİN.

Kimi soysuzlar, Anayasadan Türk'ün silinmesini bile ileri sürecek kadar gaflet ve dalalet içine düşebilmekteleri Onlara yanıtımız:Türk'ü tarihten silemezsin fakat sen silinirsin.
»»


VETLUGA IRMAĞI HAKKINDA

Savaş içinde bile uluslar birbirine dost olabiliyor. Vetluga Irmağı bunun canlı bir kanıtı.
»»


12 EYLÜL 1980'E GİDEN YOLDA CHP ERİRKEN

12 eylül 1980 askeri darbe kendiliğinden gelmedi. O darbe,AKP'nin iktidarına yol açan koşulları da birlikte getirmiştir.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Kurtuluş savaşının sadece ülkeyi işgal eden emperyalizme karşı kazanıldığını sanmayınız. Mollaların, emperyalizminin yerli uşaklarının çıkardıklar kanlı ayaklanmalara karşı da utkunun kazanılmasında 36 yaşındaki genç bir komutanın İsmet İnönünün de rolu,emeği ve yurtseverliği vardır. TBMM'nin gizli tutanaklarında bunun satyısız örnekleriylr karşılaşıyoruz.
»»

<< < 1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail