Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : TARİH
<< < 2 3 4 5 6 > >>

TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Kurtuluş savaşının sadece ülkeyi işgal eden emperyalizme karşı kazanıldığını sanmayınız. Mollaların, emperyalizminin yerli uşaklarının çıkardıklar kanlı ayaklanmalara karşı da utkunun kazanılmasında 36 yaşındaki genç bir komutanın İsmet İnönünün de rolu,emeği ve yurtseverliği vardır. TBMM'nin gizli tutanaklarında bunun satyısız örnekleriylr karşılaşıyoruz.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

İsmet İnönü yalnız Mustafa Kemal için değil, kurtuluş savaşının kazanılması için de büyük şans idi.
»»


SABANCI ÜNİVERSİTESİNDE TARİH BİLİMİNİN SEFALETİ

Mustafa Kemal Atatürk'e hasım kadrolar, öğretim üyesi olarak üniversitelerimizde yer edinmeye başladılar. Bunun acı bir örneğini Sabancı Üniversitesinde görüyoruz. Kendilerine yaptığımız başvuruların ve haklı eleştirilerin yanıtsız kaldığının öyküsünü bulacaksınız.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Ülke işgal altındayken, İsmet İnönü TBMM'in kuruluşunda üç hafta sonraki gizli celsesinde bakınız neler söylüyor: Düşman'ı ikna etmeliyiz:Bizim canımızdan daha çoğunu siz kaybedeceksiniz..Sıcak savaş içinde psikolojik savaşı keşfeden kişiydi o.
»»


YAKIN TARİHİMİZİ ÇARPITANLARA YANIT

Yakın tarimizi çarpıtanların arasında Prof. olanların da yer alması ne acıdır. Mustafa Kemal'i yadsımaya yeltenenler O'nun sayesinde Medresden kurtulup Üniversiteterde okudular fakat ne yazık ki, kafaları çağdaşlaşamadı.
»»


BAŞBAKANA GÖRE TÜRKLER ARAPSIZ YAŞAYAMAZMIŞ.

Türkler Arapsız yaşamıştır.Macaristada adını veren Hun İmparatorluğu döneminde Araplar "cahiliye" dönemini yaşamaktaydılar. Hala öyle yaşayanların sefaletini şeyhlerin,emirlerin sefahatı sömürüyor.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Cumhuriyetimizin aydınlığını Anadolu'muza ulaştıran iki büyük insan, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'dür. Cumhuriyetimiz Atatürk+İnönü sentezidir. Cumhuriyeti özümseyemeyen gerici kadrolar, devrimlere karşı çıkmayı ancak İninü'ye yönelen eleştiriler gündeme sokabilmektedir. Türkiye Sorunları kitap dizisinin bu 82.sayısında o gericilere verilen yanıtları da bulacaksınız.
»»


YAKIN TARİHİ ÇARPITAN YANLIŞ KİTAP:PAŞALARIN HESAPLAŞMASI

Cumhuriyet karşıtları Mustafa Kemal'in kişiliğinde İsmet İnönü'yü karşılarına almaya başladılar. Yeni Osmanlılık akımının gereğiKemalist devrimleri yadsımak, için yakın tarihmizin gerçeklerini tersine çevirmeye çalışmaktadırlar.. Bunu deneyen kitaplardan biri de Paşaların Hesaplaşması. Aslında yazar Cumhuriyetle hesaplaşmaya yelteniyor.
»»


GÖKSÜNDE YUNAN MADALYASI ASKER ve İSMETİNÖNÜ

Genç bir general olan İsmet Paşa, nasıl devlet adamı olacağımnı o yıllarda kanıtlamıştı.
»»


SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI ve UYUKLAYAN TÜRKİYENİN DIŞ SİYASDETİ

Ermenilere Osmanlı'nın soykırım uygulamadığını biz bize kanıtlamaya çalışıyoruz. Böylesi gaflet içindeki dış siyasete hangi ülke boyun eğmektedir?
»»

<< < 2 3 4 5 6 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail