Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : TARİH
<< < 3 4 5 6 7 > >>

İNGİLİZ EMPERYALİZMİNE DİZ ÇÖKTÜREN MUSTAFA KEMAL

Bir devletin gücü, ne ordusu,ne ekonomisidir, o devleti yönetenlerin karakteridir.
A.N.Ölçen
»»


MUSTAFA KEMAL'İN DEVLETİNDE BİR KAYMAKAM: DİLAVER ARGUN

Mustafa Kemal'in Devletinde her kamu görevlisi birer Mustafa Kemal'di.O Mustafa Kemal'lerden biri de Kaymakam Dilaver Argun idi. Mustafa Kemal'in devleti, Devlet idi.
»»


ANKARA'YA KARŞI BASTIRILAMAYAN KİN

Ankara'nın başkent olması Cumhuriyet Türkiye'sinin Anadolu'yu kucaklayacağının kanıtıydı. Osmanlı, Anadolu'ya sırtını dönmüştü. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarı, Cumhuriyet Türkiye'si ile barışık değildir, Ankara ile barışık olması beklenemez. Anadoluyu işgal eden emperyalizm de Ankara'nın başkent olmasına karşı çıkmıştı.
»»


PKK KARŞISINDA İKTİDAR ÇELİŞKİSİ

Cumhuriyetimiz, bugünkü kadar çelişkiler içine düşürülmemişti.
»»


YAVUZ SULTAN SELİM VE TÜRKLÜK BİLİNCİ

Türkçe'yi küçümseyen ilk padişah, Yavuz Sultan Selim. Ona göre, bayramı bilmeyen, lıkır lıkır ayran içen dağdaki göçerlerin dilidir Türkçe..
»»


İSMET PAŞA'YA HAKSIZ SALDIRI

İsmet Paşa'ya haksız saldırı, yakın tarihimize saldırının ürünüdür. Gerici kadrolar ile kimi tarafsız geçinen ilericilerin birleştiği kesittir bu.
»»


DEMOKRAT PART 'Yİ AKLAMA (1950-1960)

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partini (AKP)nin iktidarını pekiştirmesinin yanı sıra gerici kadrolar Cumhuriyet karşıtlığını eski deftyerleri karıştırarak, iyiyi kötü, kötüyü iyi gösterme pespayeliğine kapıldılar. Bu arada demokrasi savıyla iktidara gelen ve demokrasiyi katleden Demokrat Parti 'yi de aklanmaya çalışanlara işte yanıtımız:
»»


ENVER PAŞA'YI AKLAMA

Osmanlılık akımının gereği, Enver Paşa'nın aklanması çabaları gündeme eğreti de olsa sokulmakta, buna Milliyet gazetesinde köşe yazarı Güneri Cıvaoğlu'nun da alet edildiği görülmektedir. Enver Paşa'yı aklamaya çalışanlara işte yanıtımız:
»»


OSMANLILIK AKIMI VE GERİSİNDEKİ YANILTILAR

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) nin iktidarını pekiştirmesiyle birlikte Osmanlılık akımı güncelleşmeye başlamış, örneğin son padişah Vahidedin'in aklanması , buna karşın Mustafa Kemal'in kusurlu bulunması gibi tarihi ters yüz etmeye çalışan iletiler İnternet sitelerinde dolaşmaya başlamıştır. Bu sakat ve gerici akımlara karşı işte yanıtımız:
»»


Sy.ZEKİ KENTEL İLE e-mail TANIŞIKLIĞI

Osmanlı'nın son yıllarını aklama uğraşlarına karşı çıkışım mutlu bir sonla noktalandı. Sy.Zeki Kentel'i tanıma olanağına kavuştum. Eskiye özlem duyanlar arasında aklını kullananlar da var.
»»

<< < 3 4 5 6 7 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail