Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : AVRUPA BİRLİĞİ
1 2 3 4 5 > >>

PETROLDEN PAY TALEBİNİN YASAL DAYANAKLARI

Bölücü Kürt Örgütünün Güneydoğudaki petrol kaynakların pay talebine yol açan ihanete Türkiye dışında hangi ülkede rastlanmıştır.
»»


EMPERYAŞİZME TESLİMİYET

Emperyalizme kendisini teslim eden bir başka ülke var mıdır?
»»


ABD'NİN KUCAĞINDA BÖLÜCÜ GÜÇ:PKK

Anadolumuzun bölünmesi projesinin milis gücüdür PKK. Ve bu güc, AB-ABD eksenind besleniyor, Pentagonda ve NATO'da ortaklaşa hazırlanan projenin ülkemizde siyasallaşması sağlanmak isteniyor. Buna karşı çıkacak dinamiklerin susturulması görevini de AKP iktidarı üstlenmiş görünüyor. Bilerek ya da bilmeyerek. Bunu ilerde "TARİH" açıklayacaktır.
»»


ASİMETRİK SAVAŞ

yığınaktaki hata stratejiyle giderilemez. Türkiye'nin yığınaktaki hatası, ABD ile AB yanında yer almasıdır.
»»


AÇILIM TUZAĞI,TUZAĞIN AÇILIMI

Kürt kökenli yurttaşlarımızın yazgısı ağaların ve şeyhlerin elindedir. DTP ya da BDP gibi partiler Kürt kökenli yurttaşlarımızın değil, ağaların, şeyhlerin partisidirler. Devletten talep ettikleri özgürlüklerin hiç birisini egemen oldukları nüfusla payşaşmazlar.
»»


AÇILIM ÇIKMAZLARI

Kürt ve de Ermeni açılımları, ulusal gerelsinmenin gereği mi, ya da AB-ABD ekseninden gelen dayatmaların sonucu mu? bu kuşku, zihinlerden uzaklaşmamıştır. Ülkemiz bir belli zaman sonra federatif sisteme kayacak ve Ortadoğunujhn fandarmalığıjnı mı üstlenecek? Bugünlerin siyasal iktidarları bilerek ya da bilmeyerek böylesi bir tuzağın içine mi düşmekteler?
»»


TERÖR MÜ BU?

PKK, ABD-AB çaprazında onun desteğiyle ülkemize yönelik federatif düzenin taşeronudur. Uyguladığı yöntem terör değil düpe düz savaştır. Bugüne kadar savaş savaşla önlenmiştir, demokrasi masalıyla değil.
»»


AVRUPA BİRLİĞİ'NİN ÜLKEMİZDE İÇSELLEŞMESİ

Avrupa Birliği'nin ülkemizde ahazırlattığı rarştırma projeleri aracılığıyla, elde ettiği bilgileri, bir süre sonra aleyhimize kullanmayacağını kim bilebilir. Ülkemiz AB'nin yol geçen hanı olmamalı ve hangi konuda ararştırma yapılmasını uygun görüyorsa, daha önce resmi makamlarımızdan izin almalıdır.Başbakanlığa bağlı Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'nin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyor musunuz?
»»


YILMAZ DİKBAŞ'IN TABUTA ÇAKILAN SON ÇİVİ KİTABINDAKİ TEMEL YANLIŞLIK

Ülkemizin yararı ve çıkarı titizlikle korunarak Türkiyemiz'in kendi içine kapanık kalması düşünülebilir mi. Yılmaz Dikbaş'ın, AB'den proje alan tüm kuruluş ya da bireyleri mandacılıkla suçlaması bağnazlıktır, yanlıştır, haksızlıktır. Bu arada Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızı da AB'den proje karşılığı para alan kurumlar arasnda göstermesi de yanlıştır, gerçek dışıdır.
»»


İSVİÇRE'DEN TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE BAKIŞ.

Batı'nın Kararı:TÜRKİYE'NİN AB'DE YERİ YOKTUR. Bunu görmezden gelen siyasetçilerimiz gaflet içindedir. Ulusal onurumıuzu ve yararımızıkorumaktan uzağa düşmüşlerdir. AB, ne olacağı belirsiz bir tasarımdır. çelişkiler içindedir.
»»

1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail