Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ÇEVİRİ
1 2 3 4 5 > >>

ALMAN GAZETECİ 'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A AĞIR SUÇLAMA

Alman gazeteci Hörstel, R.T.Erdoğan'ı kitle katili olarak suçluyor üstelik parasal yolsuzluğu nedenyle yargılanması gerektiğini ileri sürüyor. Olur olmaz eleştiriye kükreyen Erdoğan'dan yanıt beklemek bizlerin hakkı onun da görevidir.
»»


ATLANTİC COUNCİL ve POP

Anayasamızı yazan Atlantic Council mi? Türk kimliğinin silinmesi Abdullah Öcalan ve kadrosu için af çıkarılması, Atlantic Council'in 2009 yılında hazırladığı ABD Başkanı'na sunulan raporda yazılı.
»»


ANKARA'YA BAŞKENT DİYORLAR

Ankara ,alt yapısı ve ulaşımı, kentsel düzeniyle beceriksiz art niyetli ellerde yazgısına terk edilmiştir. Bize göre güzelim Başkent'imiz rant kaynağı olarak kullanılmaktadır.
»»


İSVİÇRE'DEN TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE BAKIŞ.

Batı'nın Kararı:TÜRKİYE'NİN AB'DE YERİ YOKTUR. Bunu görmezden gelen siyasetçilerimiz gaflet içindedir. Ulusal onurumıuzu ve yararımızıkorumaktan uzağa düşmüşlerdir. AB, ne olacağı belirsiz bir tasarımdır. çelişkiler içindedir.
»»


KATRİNA KASIRGASI VE ABD'NİN İÇ YÜZÜ

New Orleans'ta kenti deniz kabarmasına karşı koruyan seddelerin bakımsızlık nedeniyle bir gün felakete neden olacağını, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, bundan 51 yıl önce 21 yaşındayken (1954) orada yaptığı araştırma sonucunda bir tebliğ ile belirtmişti.
»»


AVRUPANIN ÇÜRÜMÜŞ YÜREĞİ.

Robert Connolly AB Para Birliği Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunmuş ve birlik içindeki yolsuzluklarla savaşıma girdiği için işten çıkarldı.426 Avrupanın Çürümüş Yüreği kitabı AB'nin kokuşmuşluğunun öyküsüdür. Sy.Yılmaz Dikbaş'ın e-mail ile iletisini kitap dizimizin bu sayısında yer verdik. Kendisine bu duyarlılığından ötürü teşekkür ediyoruz.
»»


KANADALI'LAR ABD İLE ORTAKLIK İLİŞKİNDE KAYGILI.

Devlet adamlarımız AB ve ABD'yi gücendirmemek içişn ülke çıkarlarını gözardı ederken, Kanada, ABD ile ortaklık ilişkine kuşkuyla bakıyor. Uluslararsı ilişkilerde gücenikliğin ölçüt olmayacağını devlet ve siyaset adamlarımız ne zaman öğrenecek?
»»


AB'NİN İÇ YÜZÜ

Avrupa çalışmıyor,Brüksel bir yığın mevzuat üretiyor. İyice merkezileşiyor. Hemen 0n yıldan bu yana kasa defterleri denetime verilmiyor. Bu yolsuzluk kuşkusu uyandırmaz mı? İşin daha kötüsü her y, 5 milyon Euro'nun nereye gittiği bilinmiyor.
»»


SIKI YÖNETİM OLAGAN YÖNETİME DÖNÜŞÜYOR

Tages Anzeiger uzmanlarının Giorgio Agamben ile yaptığı söyleşide ilgiç bir kavramla kaşılaşıyoruz. Biopolitik. İktidarların biyoloji üzerindeki egemenliğini betimliyor.
»»


BAŞKAN BUSH VE SUUDİ HANEDANI GİZLİ İLİŞKİLERİ.

Bush’lar ve Suudi’ler kitabının yazarı Graig Unger ile Martin Kilian’ın söyleşisi
pek çok Amerikalının, 11 Eylül 2001 saldırısını, masmavi gök yüzünden ansızın düşen bir yıldırım gibi algıladığını açıklıyor.. Bush ve Suudi aileleri çok varlıklıdırlar. Otuz yılı aşkın süredir, gizli ilişkiler içindedirler. Suudi’lerin yüzlerce milyar dolarlık mal varlıkları olduğu gibi dünyadaki petrol kaynaklarının dörtte biri de onlarındır. Teror çağında bile bu iki hanedanın ilişkileri olduğu gibi sürüp gidiyor

»»

1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail