Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : DIŞ TİCARET
1 2 > >>

DIŞ BORCU GERİ ÖDEMENİN EKONOMİSİ

Siyasal partilerimizin dış borç geri ödeme ekonometrik modelleri var mı,bilemiyoruz.
»»


MUSTAFA KEMAL'E SALDIRI GAFLETTİR DALÂLETTİR

Hiç bir ülke Türkiye kadar çok hain ve alçak türetememiştir.
»»


AKP SONRASI TÜRKİYE

AKP Ulusun devletine,Devletin ulusuna güvenini yok eden en zararli iktidar partisi olarak tarihimizde kara sayfalarında yer alacaktır.
»»


AKP'DEN KURTULUŞ SORUNU

AKP'den kurtuluş kadar önemli olanı nasıl bir siyasal iktidar oluşacağı sorunudur.Borç batağındaki ekonomiyi borçtan kurtarmadık ülkenin esenliğe kavuşması olasımı? BOP denilen Sevr'i güncelleştiren projeyi ters yüz edecek bir siyasal iktidar nasıl yaratılabilir? Bu sorular yanıtsız görünüyor.
»»


BORÇ SARMALINDA DARALAN EKONOMİ

Reel ekonomiden uzaklaşan, ürettiğinden daha çoğıunu borçlanarak tüketen üstüne üstelik kamu iktisadi kuruluşları yok bahasına elden çıkarılan bir ekonomi cam gibi kırılganlaşır ve büyüme sürecinin gerilerine düşer. Türkiyemiz böylesi verimsiz bir ekonomiyi sırtında taşımaktadır.
»»


EMPERYAŞİZME TESLİMİYET

Emperyalizme kendisini teslim eden bir başka ülke var mıdır?
»»


TÜRKİYE'Yİ DIŞLAMAK AKILSIZLIKTIR

Türkiye'nin karşısında sadece ABD-AB seçeni yoktur. İkinci bir seçenek daha var. Bu yazıyı okumanızı öneriyoruz.
»»


KIRILGAN EKONOMİNİN ÇIKMAZI

Ödenmesi güçleşen dış borç yükü, yalnız ekonomiyi değil, ülkenin yönetimini ve bağımsızlığını da tehdit edn koşullara sürükleyebilir. Dış boçların kendisinden daha sakıncalı olanbirikerek ödenemez duruma gelmesidir. Türiye'nin ekonomisi borcunu borçla ödeyen durumlara sürüklenmiştir.
»»


ARJANTİN 'DE ÇÖKÜŞ

Türkiye'nin, Arjantin'e benzeyip benzemeyeceği türündeki tartışmalar anlamsız bile olsa, bir gerçeği dile getirdiği yadsınamaz. O da, ülkemizde siyaset adamlarına güven kalmadığına ilişkin gerçeğin kendisidir.
»»


ÖDEME GÜCÜNÜ YİTİREN ARJANTİN

Bir zamanlar dünyanın varlıklı ülkelerinden biriydi Arjantin. 19 ncu yüzyılın başlarında, kişi başına ulusal geliri, Fransa, İspanya ve Japonya'nın da üzerindeydi. Pek çok Avrupalı, Arjantin'e göçmüş ve başarılı yeni bir yaşam biçimi yaratmıştı. O güzel günler artık gerilerde kaldı
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail