Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ENERJİ
1 2 > >>

ELETRİK ENERJİSİ DAĞITIMI DEVLET İÇİNDE HANGİ DEVLET'İN ELİNDE?

Elektriğin dağıtım şebekesi planları devletin elinde kalsaydı elektrik kesinbtisi 10 saat sürmezdi. Kayıt dışı devletin oluşumunun sorumlusudur AKP iktidarı
»»


PETROLDEN PAY TALEBİNİN YASAL DAYANAKLARI

Bölücü Kürt Örgütünün Güneydoğudaki petrol kaynakların pay talebine yol açan ihanete Türkiye dışında hangi ülkede rastlanmıştır.
»»


GÖNENCİN KAYNAĞI ENERJİYE TERS DÜŞEN ÜLKE

Kşnle, öfkeyle enerjisini yokeden insanlar, iktidara gelince doğadaki enerjiyi de yok ediyorlar. Örnek ni. İçindev yaşadığımız toplum ve doğa.
»»


GÜNEŞ ENERJİSİNDE SON GELİŞMELER

Güneş enerjisine sırtını dönüp, akarsulara elkoymaya çalışan iiktidar mantığını anlamak olanaksız. Bir ülkeye bundan daha büyük zarar vermek düşünülebilir mi?. Fizik Y.Mühendis Ümit Önel'in yazısını okuyunuz.
»»


RÜZGAR VE GÜNEŞ ENERJİSİNE SIRTINI DÖNEN ÜLKE:TÜRKİYE

Güneşte sırtımızı ısıtıyor fakat; onun olağanüstü enerji kaynağı olduğunu umursamıyoruz. Yeşiller Partisi eski başkanı Joschka Fischer bakınız ne diyor?
»»


NÜKLEER SANTRAL ÇIKMAZI

Nükleer santrallar, gelecek kuşaklara ölümcül atık bırakmaktan arındırıldı mı? Bu soruya kanıtlanıcı yanıt verilmedikçe, nükleer enerji nasıl savunulur. Bu sorularının yanıtını bilmek istemez misiniz?
»»


ELEKTRİK ENERJİSİ DAR BOĞAZINDA BİR NEDEN: YATIRIMLARIN SÜRÜNCEMEDE KALMASI.

1999'un ortalarında Cumhurbaşkanı Demirel'in bir TV konuşmasıyla nükleer santral gereksinimi birden bire ve yeniden gündemin baş köşesine yerleşti. Çünkü o günde Çankaya'da da 5 kez elektrik kesintisi oluyor demişti. Zaten başbakanlığı döneminde de " en pahalı enerji olmayan enerjidir" sözü ona aittir ve enerji sıkıntısını gidermek için gaz türbinlerinin dışalımı devreye girmişti. Bu kez de nükleer santral yeniden gündeme giriverdi..
»»


NÜKLEER ATIKLAR SORUNU

Devreden çıkarılmış nükleer santralların, sökülmesi ve yıkıntılarının başka yerlere taşınması,radyasyon yaymayı sürdürdükleri için, çok riskli ve çok masraflı,karmaşık bir konudur..
»»


FAİLİ BELLİ CİNAYET: NÜKLEER ENERJİ.

Cinayetlerin sadece adam öldürmekle sınırlı olduğu sanılmamalı. Bugüne değin faili belirsiz kalan cinayetlerin yanı sıra,uzun erimli ve kansız cinayetlerin sessiz sedasız işlendiği bir ülkede yaşamaya başladığımızın pek çoğumuz belki de ayırdına varmamıştır.
»»


BULGARİSTAN'IN NÜKLEER SANTRALLARI KAPATMA KARARINI "AB" ALKIŞLIYOR.

AB'nin genişlemesi konusunda yetkili olan Günter Verheugen, Bulgar Hükümetinin Kozloduj nükleer santralının 1 ila 4 reaktör ünitesini vaktinden önce kapatma kararını almasın övmektedir. Konuyla ilgili olarak, Verheugen, Sof-ya'da Başbakan Kostov ile bir görüşme yapmıştır.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail