Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : GELEN MEKTUPLAR
1 2 > >>

MAKBULE ÖLÇEN'İN VEFATINA İLİŞKİN BAŞSAĞLIĞI YAZILARIı

Önemli olan öldükten sonra anımsanmaktır .
»»


SİLİVRİ ZİNDANI'NDAN MEKTUP

Neyle suçlandığını bilmeden 3.5 yıldır Silivri zindanında E.Kurmay Albay'ın yazısı AKP iktidarının oluşturduğu faşizmin hukunundan canlı bir kesittir.
»»


ALMAN GAZETECİ 'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A AĞIR SUÇLAMA

Alman gazeteci Hörstel, R.T.Erdoğan'ı kitle katili olarak suçluyor üstelik parasal yolsuzluğu nedenyle yargılanması gerektiğini ileri sürüyor. Olur olmaz eleştiriye kükreyen Erdoğan'dan yanıt beklemek bizlerin hakkı onun da görevidir.
»»


TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİNE MEKTUP

Hayri Emrah Şimşir'in tutukevindeki yazgısı nı okuyucularımızla paylaşmayı sürdüreceğiz. Adaletin nasıl adaletsizliğe ve insafsızlığa sürüklendiğinin canlı örneğidir Hayri Emrah Şimşir.
»»


OKUYUCU MEKTUBU

Bir zamanlar, özgürlük, eğitim konuları gibi olgular gençliğin en önde gelen idealleriydi. Ya şimdi..
»»


TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİNE GELEN BİR MEKTUP

Saygı değer Ölçen, bir arkadaşımın "oku diye verdiği "Türkiye Sorunları" beni size ve bu kitapçığa hayran bıraktı.. kısıtlı olanaklarla bu mükemmeliyette hizmet vermek,sizde e insan sevgisiyle dolu bir yüreğin varlığını gösteriyor.
»»


YÜREKLENDİRİCİ BİR MEKTUP:

Çok değerli dost, Ali Nejat Ölçen. Soluk soluğa ve sürekli çıkardığınız Türkiye Sorunları'ndan herkesin yararlandığı kanısını ve izlenimini edindim. Sizinle tanışıklığımı bilmiş olacaklar ki, Sivas'ta hangi topluma girsem, "Ali Nejat Ölçen'e ne kadar teşekkür etsek azdır. O, hep bizi anlatıyor. Ülkemizin sorunlarını en gerçekçi pencereden görüyor" gibi açıklamalarla karşılaşıyorum.
»»


DİLE KOLAY

Bağımsızlık ve özgürlük savaşımı yaşam boyu sürer. Soylu, nitelikli, kişilikli bireyler, düşüncelerindeki pırıltılarla, ortaya koydukları yapıtlarla, topluma armağan ettikleri sonuçlarla övülürler. Yaşamın her alanında güçlükleri göğüsleyerek, olumsuzlukları iterek, yoksunlukları yenerek, kötülüklerle kavgadan üstün çıkarak, doğru ve gerekli buldukları yolda yürüyenler, sürekli anılırlar ve unutulmazlar.
»»


TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİ 10 YAŞINDA.

Türkiye Sorunları kitap dizisini Şubat 1994 tarihinde ilk sayısıyla yayına NİÇİN girdiğimizi aşağıdaki başlıklar altında, açıklamaya çalışmıştık:

»»


ZÜRİCH'DEN GELEN BİR MEKTUP

Hürriyet gazetesinin Avrupa baskısında, gazetenin yönetimi ve patronu tarafından önemli bir değişiklik yapıldı. Hikmet Bil'in görevine son verildi. Böylece, Avrupa'daki Türklerin sesini duyuran kalemler de susturulmuş oldu. Şimdi, Hikmet Bil'in köşesinde magazin haberleri çıkıyor.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail