Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : İDEOLOJİ
1 2 3 4 5 > >>

ATATÜRK'ÜN DEVLETİNDE ULUSAL KÜLTÜRÜN DOĞUŞU

Mustafa Kemal Atatürk'ün devrğmleri kendi kültürünü yaratarakgerçekleşmiş ve gerici kadroların başarısızlığını sağlayan devrimlerin özünü oluşturan kültürün kendisini korumasıdır.
»»


ATATÜRKOLOJİ ENSTİTÜSÜ'NÜ OKUYUCULARIMIZ KURACAKTIR

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini yaratkmadan önce kendisini yaratmıştır.
»»


DARBE ORTA OYUNUNA İLİŞKİN YORUMLAR

Bayraklarla meydanu ulus mu kabilelesen toplum mu doldurdu?
»»


TÜRKİYE'DE OSMANLI SÜRÜNGENLERİ

Mustafa Kemal'in Cumhuriyetini ve kaznımlarını yadsıyan kadrolar AKP iktidarında devlet politikasını dönüştürülmektedir.
»»


GAFLET İÇİNDEKİ 1128 ADET BİLİMCİLER

Güneydoğu Anadolumuzda gerilla savaşını uygulayan ABD'nin Kara gücü PKK'dır.A
»»


DOĞMADAN BOĞULAN HALK SEKTÖRÜ

CHP'nin 1973 AKGÜNLERE bildirgesinde partinin programına temel kabul edilen Halk Sektörü sonraları neden yadsındı,Halkçı olabilmenin bu anasıl koşulu niçin unutuldu?
»»


VATAN PARTİSİ GEREKSİNİMDİR

Ulus ve devlet bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize hiç bir siyasal parti sahip çıkmayı amaçladığı ve kısır tartışmaların dışına çıkamadığı için bir gün Vatan partisi doğacaktı. Misak-ı Milli sınırlarımızın kuşattığı toprağımıza sahip çıkmanın dışında kalan tüm sorunlar teferruattır, ayrıntıdır.
»»


AKP'Yİ İKTİDARA GETİREN BİZLERİZ

Aydın geçinen kişiler birbirleriyle didiştikleri ortak karara ulaşamadıkları içindir ki, AKP gibi gerici siyasal partilerin iktidarlarından yakınmakla yetiniyor, zaman yitiriyoruz.
»»


BAYRAĞIMIZI İNDİREN, R:T:ERDOĞAN'DIR

Kürt kökenli Yurttaşlarımız kötüye kullanan aşiret ağalarını R.T.Erdoğan kendisinin Cumhuriyet karşıtlığına ortak etmeyi amaçlamış görünüyor. Ülkemizin en sakıncalı kısır döngülerinden biri o nedenle AKP iktidarıdır.
»»


EKMELETTİN BEY'İN PE ŞİNE TAKILMAK

10 Ağustos CB seçimi sonucu saptanmış seçimdir hukuk dışıdır ahlak dışıdır ve de kimsenin tanımaığı Ekmelettin adındaki bir kişinin CHP-MHP ortaklığıyla aday gösterilmesi ulusal iradeye saygı noksanlığıdır.
»»

1 2 3 4 5 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail