Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : KANUN
1 2 3 > >>

SÜBYE

15 Temmuz 2015 günü TBMM'de onaylanan 6551 yasa PKK ve onun suç olmaktan çıkarmaktadır. İhanetin suçsuzluğunun kabulüdür bu.
»»


SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SY: RAHMİ TURAN'IN YANILGISI

Sözcü gazetesi yazarı Sı.Rahmi Turan Mecelle'yi ahmaklık olarak niteliyor. Oysa O AKP iktidarının hukukun dan daha çağdaş idi.
»»


ÜLKEMİZDE FAŞİZM HUKUNUN DOĞUŞU

AKP'nin faşizm hukuku uzun erimli bir sürecin sonucudur
»»


AKP HUKUKU MECELLE'NİN DE GERİSİNDE

AKP'nin hukukundaki hukuk dışılığa yol açan hükümlerin hiç birisini Mecelle'de göremezsiniz. Ancak faşizmin hukukunda gizli tanık vardır, haksızlık vardır, zulüm vardır, insan yoktur,suç vardır, suçlu vardır. AKP nin hukukku, suç ve suçlu yaratmanın hukukudur.


»»


CÜCELER İKTİDARINDA CÜCELEŞEN HUKUK

Çarlık Rusyasında Savaş Tutsağı olanlar ülkemizin bugünkünden daha insafflı hukukla karşılaşmışlardı. Ali Nejat Ölçen'in pederi Mehmet Arif Ölçen'in Vetluga Irmağı kitabındaki anıları bunun kanıtı.
»»


HUKUKSUZLUĞUN HUKUKU

Türkiye'mizde hukuksuzluk hukuklaştırılmıştır. Adaletsizliğin adalet, adaletin adaletsizlik olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. Hukuksuzluğun hukuklaşması yazımızda bunun kanıtlarını göreceksiniz.
»»


TARİHTE UZLAŞMA ANAYASASI YOKTUR

Siyasal partiler arası uzlaşmayla hazırlanan anayasa ulusun anayasası olabilir mi? İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek haklı. Tarihte Uzlaşma anayasaları yoktur.
»»


YENİDEN ANAYASA

Anayasalarımız da "yaz-boz" tahtasına dönüştü. Hangi ülkede anayasalar,siyasal partilerin elinde oyuncak olmuştur. Türkiye dışında bunun bir örneği var mı?
»»


HUKUK-ADALET ÇELİŞKİSİ ve YARGIYI PAKETLEYEN ANAYASA PAKETİ

Hukuk,adaleti sağlamıyorsa ne işe yarar. Anayasa paketi hukuku adaletten koparmayı ve siyasal iktidara teslim etmeyi amaçlıyor. Adalet siyasal iktidarın kollarında can verecektir.
»»


SİYASALLAŞAN HUKUK HUKUK OLMAKTAN ÇIKAR

Siyasallaşan din din olmaktan nasıl çıkarsa, ülkemizde hukuk ta siyasallaşarak hukuk olmaktan çıkmaktadır. 5271 sayılı yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu, hukukun hukusuzluğunu yaratmakta ve Ergenekon operasyonlarına hukuksal maske oluşturmaktadır. Belki de bu yasa, Ergenekon Operasyonları projesine kapıyı açan anahtar olması için hazırlandı.
»»

1 2 3 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail