Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : KARARLAR
1 2 > >>

1150 ODALI KAÇ-AK SARAYDA GİZLENEN AMAÇ

Kaç-ak saray aslında Başkanlık düzenine geçildiğinde stratejik bakanlıklar yerleşecek ve R.T.Erdoğan bakanlar Kurulunun da Başkanı olacak. Saray yapımına harcanan kaynaktan daha sakıncalıdır bu.
»»


EKMELETTİN BEY'İN PE ŞİNE TAKILMAK

10 Ağustos CB seçimi sonucu saptanmış seçimdir hukuk dışıdır ahlak dışıdır ve de kimsenin tanımaığı Ekmelettin adındaki bir kişinin CHP-MHP ortaklığıyla aday gösterilmesi ulusal iradeye saygı noksanlığıdır.
»»


OSMANLI PADİŞAHLERININ ÇOĞU ALKOL BAĞIMLISIYDI.

Hz.Muhammed'in önleyemediği alkolu R.T.Erdoğan nasıl önleyecek?
»»


CUMHURBAŞKANINA AÇIK MEKTUP

30 Ağustos Resepsiyonu iptal edilemez, edilmemeliydi.
»»


TOKİ;DOĞAYA SAYGISI YOK Kİ

TOKİ'nin doğayı tahrip ederek betonlaştırması bağışlanamaz Niksar'ın güzelim Derebağ betonlaşmakta . TOKİ. Doğaya saygısı yokki.
»»


TEKEL EMEKÇİLERİNİN ONURLU DİRENİŞİ

Tekel özelleştirilir mi?Böyle bir yanlışlık nasıl göze alınabilir? Ekonominin can damarı üretim kaynakları yok bahasına nasıl elden çıkarılabilir? Ekonomiyi kırılganlaştırmaya hangi siyasal iktidar umursamazsızca, umarsızca neden olabilir. Yurtseverliklle bağdaşır mı bu? Tekel emekçileri aslında bir sorumsuzluğa karşı çıkıyorlar.
»»


PKK KARŞISINDA İKTİDAR ÇELİŞKİSİ

Cumhuriyetimiz, bugünkü kadar çelişkiler içine düşürülmemişti.
»»


SİVAS KONRESİ'NDEN GÜNÜMÜZE

Sivas Kongresi'nin coşkusu ve tam bağımsızlı ilke edinmeniz onuru ve erdemi anılarımızda mı kaldı? Şıhca Yavuz'un yazısını okurken, içiniz burkulacaktır. Fakat umutsuzluğa düşmeyiniz. Hepimiz birer Mustafa Kemal'leriz.
»»


PROF.DR.MUSTAFA ALTINTAŞ'I HAKLI ÇIKARAN DANIŞTAY KARARI.

Türkiye Sorunları kitap dizimizin 51.sayısında, Prof.Altıntaş'ın" Kamusal Kaynakların Özel Eğitim Kurumlarına Aktarılması" na ilişkin Kararnameyi eleştirmekte ne denli haklı olduğu, o Kararnameyi yok sayan Danıştay Kararıyla ortaya çıkmaktadır.
»»


ULUSAL OLMAYAN ULUSAL PROGRAM: BİR UTANÇ BELGESİ

24 Mart 2001 günlü Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında 738 sayfa olarak yayımlanan "Ulusal Program" adlı utanç belgesine ulusal sözcüğünü eklemek nasıl olanaklı olur bilemiyoruz. O programın ulusal olması için en azından ulusun bilgisine sunulması, kapalı kapılar arkasında hazırlanıp, hükümet kararına dönüştürülmemesi gerekirdi.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail