Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : TARİH ve T.B.M.M.
<< < 1 2 3 4 > >>

TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal, ülkemizi işgal eden emperyalist ülkelerin ordularıyla savaşırken, aynı zamanda TBMM'inde ki kimi mebuslarla da savaşmak zorunda kalmıştır.O mebusların bugünkü torunları, Mustafa Kemal'in olanaksızlıklar içinde kazandığı savaşları, sanal savaş olarak niteleyen türediler olarak ortaya çıkmaya başladılar.. Onları, siyasal iktidarın solucanları olarak niteliyoruz.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELER;NDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'i anlamak için, yurtsever olmak, özgürlükçü olmak, bagımsız olmak, adam olmak gerekir.
»»


CUMHURBAŞKANI'NA MEKTUP

İlk kez bir Cumhurbaşkanı Suudi Kralının ayağına gidiyor ve ilk kez ona Cumhuriyetimizin en büyük madalyasını veriyor.
»»


OSMANLILIK AKIMI VE GERİSİNDEKİ YANILTILAR

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) nin iktidarını pekiştirmesiyle birlikte Osmanlılık akımı güncelleşmeye başlamış, örneğin son padişah Vahidedin'in aklanması , buna karşın Mustafa Kemal'in kusurlu bulunması gibi tarihi ters yüz etmeye çalışan iletiler İnternet sitelerinde dolaşmaya başlamıştır. Bu sakat ve gerici akımlara karşı işte yanıtımız:
»»


KEMALİZMİN DİYALEKTİĞİ

Kemalizm, Osmanlı Devleti'nin dokusunda yer alan kavramlar ile Cumhuriyet Türkiyesinin kurum ve kuralları arasındaki çelişkileri giderdiği içindir ki, o, bir ideolojidir ve geleceğin Anadolu'suna yeni bir öz ve içerik kazandırmış geleceğe ilişkin hedefleri saptamıştır.Devrimlerin özünü ve biçimini kavramak için, Kemalizm'in diyalektiğini betimlemek gerekir.
»»


MUSTAFA KEMAL'İN DEVLETİ

Mustafa Kemal'in Devleti, yer yüzünde bir benzeri olmayan kendine özgü, Anadolu kültüründen ve gereksinmelerinden kaynaklanan devletti. O Devlet'in ulusal onu ve yararını kurumlarıyla koruyan, tam bağımsızlığı ilke edinmiş, dışa açık ve içte ekonomiyle adaleti, eğitimle kültürü, özgürlükle bilimi, emekle sermayeyi bağdaştıran devletti. Bugün O'nun devletine özlem içindeyiz.


»»


ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSSİTESİ (ODTÜ) KAMALİZME KARŞI ZORBALIK.

30-31 Mayıs 2006 günleri arasında Atatürkçü Düşünce'yi düşünsel Kaynakları ile ele alacak olan sempozyum, ilk günü taşlı sopalı bir grup öğrenci tarafından sabote edildi ve toplantıya devam edilemedi. ODTÜ nasıl bu durumlara gelebilmişti? Üniversiye bir grup zorbanın egemenliği altına mı girmişti.
»»


VAHİDEDDİN'İ AKLAMA ÇABALARI

Vahideddin'i aklamaya çalışmak, onun Şam'daki cesedini Türkiye'ye getirip törenle yeniden gömmek için midir? Böyle bir planın gereği olarak mı onun aklanmasına çalışılıyor. O hain mi değil mi sorununu ayrıntılarıyla irdelememiz gerekecek ve en doğru kararı tarih verecektir.
»»


TBMM'NE YAKIŞMAYAN TBMM BAŞKANI

TBMM,kuruluşundan bugüne kadar, Bülent Arınç gibi ağzından çıkanı kulağı işitmeyen bir başkana tanık olmamıştır.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL.

Mustafa Kemal'in üstün niteliklerinde biri, güvenilir olmasıdır.Bugün ülkemizi yöneten devlet ve siyaset adamlarındaki en önemli eksiklik te budur. Bunun kaynağında üç önemli boşluğun varolduğu yadsınamaz: 1. Yeterli kültür düzeyine nulaşmamışlardır ve tarih bilincinden yoksundurlar. 2.Güvenilir olma niteliğine sahip değildirler. 3.Devlet adamında olması gereken donanım ve davranış biçimini kazanmış değildirler.
»»

<< < 1 2 3 4 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail