Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Kategori : ULAŞIM
1

BOĞAZA PARALEL KANAL İHANETİ

Marmara-Karadeniz arası kanal,1952'de ABD'de tasarlanmış projedir ve BOP Eşbaşkanı R.T.Erdoğan o ihanet projesini üstlenmiş, kendi buluşu imiş gibi ülkemize yutturmaya çalışmaktadır.
»»


DEMİRYOL ULAŞIMIN SIRTINI DÖNEN ÜLKE:TÜRKİYE

Demiryol ulaşımına sırtını dönen Demirel-Özal ikilisi,Türkiye'yi, yabancı TIR'ların yolgeçen hanına dönüştürdü.
»»


ANKARA'DA TRAFİK KARMAŞASININ KAYNAĞI:DENETİMSİZLİK

Denetimsizlik ve kuralsızlık sürdükçe ülkemizdeki trafik canavarı nasıl eğitilir. Trafik karmaşasının sürüp gittiği kentlerimizden biri de Başkentimiz Ankaradır.
»»


ANKARA'DA TRAFİK KEŞMEKEŞİ

Başkent'te ulaşım günde yaşamımızın 2-3 saatını almaktadır. Ekonomi açısından önemli bir kayıp. Fakat ne var ki, aynı zamanda çileli geçen bir süre.
»»


SATILMAK İSTENEN TÜRKİYE'NİN "T"SİDİR.

Türk Telekom'un Öger Telecoms Ortak Girişim Grubu!na ihale edilmesi, yasaya olduğu kadar ülkemizin çıkarlarına da karşıdır ve Türkiye'nin iletişim ağından yoksun kalmasının sakıncalarını taşımaktadır.
»»


HIZLANDIRILMIŞ TREN CİNAYETİ.

Gerek basında, gerek Pamukova'daki tren kazasını inceleyen kurulun raporundave de siyasal iltidarın zihninde, hızlı tren ile hızlandırılmış tren arasındaki farkın kavranılmamış olduğunu görüyoruz. Hızlı tren başlı başına bir projedir ve gerekleri hızlandırılmış trenden çok farklıdır. Eski sistem üzerinde hızlandırılmış tren kararı ise cehaletin ürünüdür. Bu yazıda olayın iç yüzünü göreceksiniz.
»»


YOLDAN ÇIKAN YOLLARIMIZ.

Suay Karaman, bu araştırmasında diyor ki: · Mühendislik projelerinde % 50 yanılma,insan olmamız nedeniyle doğal kabul edilebilir. · Yüzde 100 oranındaki yanılma bilgisizlikten, deneyim noksanlığından doğabilir. Yüzde 250 oranındaki yanılmada kasıt aranmalıdır. ·
»»


YOLLARIMIZDAKİ YOLSUZLUK

1980 döneminden sonraki yönetim biçiminde, yolsuzluk olayı, tekil olmaktan çıkarak kurumlaşmış ve devletin bir yan kuruluşu olarak gündeme girmiştir.
»»


TÜRKİYEDE YOLSUZLUK SEKTÖRÜ VE YOLLARIMIZDA YOLSUZLUK.

Ülkemizde, yolsuzluk ya da rüşvet bir virüs gibi devletimizi de yiyip bitirmeye başlamıştır. Nereye bakarsanız orada yolsuzluk ve rüşvet virüsünün devletin organlarını çürüttüğünü, eritip yokettiğini görüyorsunuz. İşte önümüzde bir dosya var.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail