Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 104  - Nisan 2015
1 2 > >>

ALKOL VE ALKOLDEN ALINAN VERGİLERİN TARİHÇESİ

İçkiLer Osmanlı döneminde yasaklanmışsabile devlet için vergi yoluyla gelir kaynağı olmuştur.
»»


EKONOMİNİN ÖĞRETİM ÜYELERİ SUSARKEN

Halk sağlığı uzmanı Preof. Ahmet Saltık, ekonominin sağlığına ulaşması için borç yükünden kurtulmayı öneriyor, ekonominin öğretim üyeleri susarken...
»»


ELETRİK ENERJİSİ DAĞITIMI DEVLET İÇİNDE HANGİ DEVLET'İN ELİNDE?

Elektriğin dağıtım şebekesi planları devletin elinde kalsaydı elektrik kesinbtisi 10 saat sürmezdi. Kayıt dışı devletin oluşumunun sorumlusudur AKP iktidarı
»»


EMPERYALİZME SÖVMEK YANLIŞ KENDİMİZİ SAVUNMAK GEREKİR

Emperyalizme karşı sövmek çaresiz kalmak, ona teslim olmak demektir. Aslında emperyalizme karşı kendimizi savunmanın araçlarını yaratmamız gerekir.
»»


KENDİNİ YOKEDEN OSMANLI KİTABI İÇİN İLGİNÇ BİR YORUM

Kendini Yokeden Osmanlı" kitabına,Vatan gazetesinde sy.Oğuz Çetinoğlu bir yorum yazısı yayınlamıştır. Sy.Çetinoğlu tarihimize bu denli yansız, bilimsel yaklaşımla bakarken acaba Sabancı üniversitesinde Prof.olan tarih biliminin öğretim üyesi bundan ders alabilir ve tarihin pozitif bir bilim dalı olduğunu kabul edebilir mi, bilemiyoruz.
»»


SOKRATES İLE SANI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Sanılarını niçin sorgulamazlar, gerçek olup olmadığından kuşku duymazlar, anlat bize Sokrates..
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'in zihninde hiç bir sanı'ya yer verdiği görülmemiştir. O kendi zihnini bile sorgulamaktadır. Kanıt+ikna onun gözlem, deneyim ve zihinsel sorgulamanın özetidir.Hiç bir kanı ve sanı onun kararlarında temel olmamıştır.
»»


TL'Yİ EZEN AÇIK BÜTÇE VE DIŞ BORÇLAR

Paramızın değer yitirmekte oluşundaki nedenlerden en önemlisi geri ödenemeyen dış borç birikimi ve de kayıt dışı dolaşımdaki göçmen para...
»»


TÜRKİYE İÇ SAVAŞIN EŞİĞİNDE

TBMM'de kabul gören 6551 sayılı yasa ile ülkemizi bölüp parçalamaya yeltenen PKK gibi ABD'nin milis güçleriyle anlaşma yapmayı meşrulaştıran bir ihanet belgesidir.
»»


VATAN PARTİSİ GEREKSİNİMDİR

Ulus ve devlet bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize hiç bir siyasal parti sahip çıkmayı amaçladığı ve kısır tartışmaların dışına çıkamadığı için bir gün Vatan partisi doğacaktı. Misak-ı Milli sınırlarımızın kuşattığı toprağımıza sahip çıkmanın dışında kalan tüm sorunlar teferruattır, ayrıntıdır.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail