Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 106  - Haziran 2015
1

12 EYLÜL 1980 ÖNCESİNİN FAZŞİZMİ

12 Eylül 1980 öncesinin faşizmi Milliyetçi İktidar tanımıyla başlamış ve kanlı olayların giderilmesi yerine sürüp gitmesine neden olmuştur. Türkiye'mizin Mustafa Kemal-İsmet İnönü sonrasında devlet adamı yetiştirememesinin doğal sonucuydu 12 'Eylül 1980 öncesinin faşizmi ve 2000'li yıllarda da faşizmi hukuklaştıran süreci yaşamaya başlamıştır ülkemiz.
»»


12 EYLÜL 1980' EVET SONRASINA HAYIR

12 Eylül 1980 Darbesi nedeniyle .Orgeneral Kenan Evren'den önce siyasal parti genel başkanı Demirel,Türkeş ve Ecevit'i suçlamak gerekir kanlı olayları önlemeyi amaç almak yerine zıtlaşmayı sürdürdükleri için.
»»


ATLAR VE İTLER

Türk tarihinin hiç bir döneminde at izi bu kadar it izine karışmamıştır
»»


EMPERYALİZMİN GÜVENCESİ: TOPLUMA KORKU SALAN FAŞİZM

2000'li yıllarda başlayıp sürüp giden AKP iktidarının faşizm kendi hukukunu yaratan o iktidarın siyasal güvencesini üstlenmiş görünüyor. Ulusun devletine devletin ulusuna güvenmesinin kaynağını AKP iktidarının faşizminde o faşizmin çarpık hukukunda aramak gerekir.
»»


OSMANLI FAŞİZMİNİ GERİLERDE BIRAKAN İTTİHAT VE TERAKJKİ İKTİDARININ FAŞİZMİ

Çok partili siyasal yaşamın genlerine faşizm yerleşmiş olmalı ki bunun en kanlı iç savaşı andıran örneklerini 2000 sonrası Türkiye'mizde yeniden yaşamaya başladık
»»


SOKRATES İLE GÜVEN ÜZERİNDE SÖYLEŞİ

Neden birbirimize güvenemez olduk.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal Atatürk'ün başarılarındaki temel neden halkına güvenmesi ve halkımızın da O'na düven duymasıydı. Güvenini yitiren ulusgünün birinde kendisini yitirir.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail