Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 24  - Mayıs 1998
1

21. YÜZYILDA DÜNYANIN YENİ SORUNLARI ve SENDİKAL HAKLAR.

Bilindiği gibi işçi-işveren ilişkilerinde arzulanan ve yakın zamana kadar da var olan bir denge söz konusu idi. Zaman içinde bu dengenin emek aleyhine sermaye lehine bozulduğuna tanık oluyoruz. Nedir bu dengeyi bozan. Yanıt sürecin içinde gizli. Nedir bu süreç?
»»


ÇANKAYA'DA DÜNDEN BUGÜNE SAVURGANLIK

1973'te Parlamentoya girdiğimizde, hepimiz CHP'liler olarak halktan yana ulusal çıkarları koruyan, savunan bir Türkiye yaratacağımızın coşkusunu yüreğimizde taşıyorduk. Ulusal iradenin yürekli birer temsilcileriydik. O zamanki adı "Karaoğlan" olan Ecevit'in koalisyon hükümeti ulusal yararı gözetmiyorsa, o karara bile parlamentoda kırmızı oylarımızla, karşı çıkmakta hiç bir kuşkuya düşmeyen yalın birer savaşımcılardık. Düşün savaşımcıları..
»»


KINAMA

Bir kişiyi eleştirebilir, eylem ve düşüncelerinden yana olmayabilirsiniz. Ama bundan ötürü birlikte yaşamayı insan olmanın ve demokrasinin gözardı edilemez koşulu kabul etmenk gerekir.
»»


NASIL BİR DEVLET

. Kayıt dışı devletin kaynağı: 82 Anayasası
»»


SOKRATES İLE KURALSIZLIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

-Ey Sokrates, kural tanımazlığın ve kural dışılığın her geçen gün tırmandığını görüyor ve neden böylesi kuralsızlıklar içinde, kendimize olan saygımızı yitiriyoruz, diye hayıflanmaktayız. Anlat bize, söyle ey Sokrates, nedir kural?
»»


T.B.M.M. GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'i karşısında dost ya da hasım kişiler yoktur. Büyük amaca (ulusun kurtuluşuna ve egemenliği eline alması amacına) yararlı ya da zararlı kişiler vardır.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail