Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 47  - Şubat 2003
1

TBMM' NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal Atatürk'ün doğal kaynaklarımızla ve işgücü varlığımızla kalkınmamızı kendimizin başaracağına olan inancı, O'nun aramızdan ayrılmasından sonra göz ardı edilmiş, ABD güdümünde politikalar izlenmesi, olumsuz koşullarımızı bugünlere taşımıştır.


»»


BİR HUKUK ANITI: HALİT ÇELENK

Acaba kimler, Halit Çelenk gibi, sabırla, coşkuyla, bilinçle ve bilgiyle, hukukun, insan sevgisinin ve özgür ve onurlu yaşamanın savaşımını vermiş ve o uğurda özveriye katlanmaya razı , dünya nimetlerine sırtını dönmeyi başarabilmiştir?
»»


İNSAN OLMA HAKKI.

21 nci yüzyılın yeni dünya düzeninde, emperyalizmin neden olduğu kitlesel açlık ve yoksulluk bu hakkın yeniden nasıl yitirildiğine ve Türkiye'nin de bundan payına düşeni aldığına tanık oluyoruz.; İnsanın insan olma hakkına ilişkin güvenceleri sadece siyasal ve hukuksal sorun olarak değil, fakat aynı zamanda ekonomik gönenç ve bağımsızlık sorunu olarak da kabul etmeliyiz..
»»


Dr.NEGU EHREV İLE SÖYLEŞİ

Karşılıklı söyleşi yapmıyor, farklı iki dünyadan gelmiş iki yabancı, biri birini tanımak istiyor gibiydik.
»»


PROF.DR.BOZKURT GÜVENÇ'DEN

Dr.Ehrev, açık değilse bile, simge ve imgelerle, yakın gelecekte AB'ye neden kabul edilmeyeceğimizi açıklamaya çalışıyor. Yorum ve yargısını desteklemek isterim, birkaç anekdot ve gözlem notuyla.
»»


SAVAŞ BATAĞI KARŞISINDA TÜRKİYE

Anadolu toprakları üzerindeki bir ulusun kötü,yanlış ve zararlı yönetilmek gibi bir lüksü olamaz. Bu topraklar, doğu ile batı arasındaki çelişkilerin düğümlendiği siyasal ve ekonomik çıkarlar dengesinin koruyucusu durumundadır.
»»


SOKRATES İLE SANAL SAPLANTI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

-Sokrates,söylermisin saplantılardan nasıl kurtuluruz? Ve de saplantısı olan siyasal iktidarlardan?
»»


TÜRKİYE, POKERİ ÇOK YÜKSEK OYNADI.

Tages Anzeiger gazetesinde yayımlanan bu makale, aslında, AKP Genel Başkanı T.Erdoğan'ın isteği doğrultusunda AB'ye girmeniz için ABD Başkanı Bush'un aracılık etmesinin Avrupa'da nasıl tepkiyle karşılandığını göstermektedir .
»»


TİSİNİYORUM, DÜŞÜNDÜKÇE

Tiksiniyorum
gördükçe ve duydukça
düşündükçe yazgısını ülkemin
Korkuyorum.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail