Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 49  - Nisan 2003
1

PAULO COELHO'DAN BUSH'A AÇIK MEKTUP.

Çok teşekkürler büyük lider George W.Bush! Saddam Hüseyin'in ne büyük bir tehlike olduğunu herkese gösterdiğiniz için teşekkürler. Yoksa, çoğumuz onun kendi halkına karşı, Kürtlere ve İranlılara karşı kimyasal silah kullandığını unuturduk. Hüseyinin kana susamış bir dik-tatör ve günümüz dünyasının şerrin en belirgin örneği olduğunu da unuturduk.
»»


SOKRATES İLE YÖNTEM ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Sokrates, bu denli anlayışsız kişilerin yönetimine bugüne kadar tutsak düşmemiştik. Biz mi onları anlamıyoruz, onlar mı bizleri anlamamakta direniyorlar anlayamaz olduk. Bizlerin anlayışı mı kıt ya da onların anlayışında bir bozukluk mu var.


»»


APACHE'Yİ DÜŞÜREN IRAKLI

25 Mart 2003 günlü gazeteler, Bağdat'a 80 km. uzakta, Kerbela'nın El Hilal köyünde yaşlı bir çiftçinin, Birinci Dünya Savaşından kalma bir tüfekle bir helikopteri düşürdüğünü yazıyordu. Düşürülen helikopter, APACHE olarak anılıyor. Amerikalıların soy kırımla yok ettikleri bir kızılderili kabilenin adını şimdi gene insan öldüren savaş helikopterine vermişler...


»»


SAVAŞA KASİDE

Ülkem böyle miydin sen
Mustafa Kemaller yaşarken
insanlarım insandı
Devletim devlet.

»»


T.B.M.M'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL.

T.B.M.M'nin gizli celseleri, Mustafa Kemal'in, ülke sorunları karşısında nasıl bir yöntem uyguladığının sayısız örnekleriyle doludur. Yer yüzünde, devlet yönetiminde ve bağımsızlık savaşında Mustafa Kemal'in zihnindeki yöntem anlayışına sahip olan liderler hemen hemen yok denecek kadar azdır.
»»


WRONG WAR (YANLIŞ SAVAŞ)

David Held'in "Yanlış Savaş" konulu yazısına değinmeden geçemeyeceğiz. Irak'a karşı savaşın jeopolitik ilişkileri bir çıkmaz sokağa ve hepimizi yasadışı kural tanımaz topluma sürükleyeceğinden söz ederek konuya giriyor.
»»


ŞAŞKIN İKTİDAR.

Koalisyonda biz de varız,,sözü ne anlama geliyor? Irak Savaşına mı katılacağız?
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail